Ogłoszenia duszpasterskie: 24.12.2023, IV Niedziela Adwentu

1. Dziś IV Niedziela Adwentu – Wigilia. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00. Nie ma Mszy św. wieczornej. PASTERKA o godz. 24:00. Składka przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

2. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie fragmentu Pisma Św., łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. To także niezwykła okazja do pojednania w naszych rodzinach, domach, sąsiedztwie. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

3. Jutro – UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA, Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 17:00.

4. We wtorek – św. Szczepana – drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 17:00. Składka przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

5. W środę – Święto św. Jana Apostoła.

6. W czwartek – święto świętych młodzianków Męczenników.

7. W piątek spotkanie kolędników misyjnych o godz. 16:00 w kawiarence na plebanii.

8. W najbliższą niedzielę – święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, zakończenie Roku 2023.

9. Również w najbliższą niedzielę od godz. 12:00 do 16:30 w naszej świątyni będzie prowadzony łańcuch Modlitw Róż Różańcowych w intencji naszej Ojczyzny, parafii, rodzin, dzieci i młodzieży, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, o zakończenie wojny na Ukrainie i pokój na całym świecie. Członkowie poszczególnych Róż Różańcowych wg. harmonogramu, który jest wywieszony w gablocie będą prowadzić modlitwę. Zachęcamy do włączenie się w tą modlitwę.

10. W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne.

11. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 39 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty kl.1 – 290 zł, kl.2 – 400 zł . W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców bl. 39 kl. 3 i 4.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, szczególnie naszej gazetki parafialnej “Nasz Kościół”.

14. Wracamy do tradycyjnej formy kolędy, którą rozpoczniemy 28 grudnia:

• 28.12, czwartek:
    • od godz. 16:00 bloki 50 i 51,
    • od godz. 18:00 blok 49.
  • 29.12, piątek:
    • od godz. 16:00 blok 52,
    • od godz. 18:00 blok 41.
  • 30.12, sobota, od godz. 9:00:
    • od p. Piotra Kucharskiego do p. Antoniego Kolbusza (ul. Słoneczna prawa strona i ul. Sosnowa),
    • od p. Stanisława Kuli do p. Genowefy Uryasz (ul. Polna, Sadowa, Osiedlowa, Bławatowa, Azaliowa, Daliowa, Słoneczna – część),
    • od p. Adama Różaka do p. Grzegorza Dziurgota (ul. Strażacka – część, Słoneczna lewa strona, Piaskowa, Zielona, Sadowa).

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Stanisław Węgrzyn. Dobry Jezu…

16. Dzisiaj i w okresie świąt kawiarenka parafialna jest nieczynna. Zapraszamy do niej 6 stycznia. Wyrażamy z serca podziękowanie wszystkim Parafianom, którzy posługiwali w kawiarence w całym 2023 roku. Zachęcamy również do współpracy w nadchodzącym Nowym Roku.