Ogłoszenia duszpasterskie: 24.07.2022, 17 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. modlimy się do  św. Krzysztofa patrona kierowców o opiekę i Boże błogosławieństwo podczas naszych podróży oraz bezpieczne korzystanie z pojazdów mechanicznych poprzez ich poświęcenie. Ofiary z poświęcenia pojazdów będą przeznaczone na pomoc misjonarzom przy zakupie środków transportu „MIVA Polska”.

 

2. W tym tygodniu:

  • codziennie po Mszy św. wieczornej do godz. 19:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji.
  • w poniedziałek – święto św. Jakuba apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa.
  • we wtorek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17:30.
  • w piątek – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza; Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.
  • w przyszłą niedzielęod godz. 12:00 do 18:00 w naszej świątyni będzie prowadzony łańcuch Modlitw Róż Różańcowych w intencji naszej Ojczyzny, parafii, rodzin, dzieci i młodzieży, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, o zakończenie wojny na Ukrainie i pokój na całym świecie. Członkowie poszczególnych Róż Różańcowych wg. harmonogramu, który jest wywieszony w gablocie będą prowadzić modlitwę. Zachęcamy o włączenie się w tą modlitwę.

3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 49 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (140 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców bl. 45 kl. 1 i 2.

 

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzmy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

 

5. Zapraszamy do lektury czasopism religijnych, które można zakupić przy wyjściu z kościoła.

 

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. + Stanisław Świstak. Dobry Jezu…