Ogłoszenia duszpasterskie: 24.04.2022, Druga Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

1. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy w modlitwach o woluntariuszach naszego parafialnego Caritas, ofiarodawcach i wspomagających dzieło Caritas. Zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

2. W tym tygodniu:

  • codziennie – spowiadamy przed Mszą św. rano i wieczorem.
  • w poniedziałek – święto św. Marka.
  • we wtorekna Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I- komunii i spowiedzi św. wraz z rodzicami; o godz. 19:00 sprzątanie kościoła rodzice kl. VIII a; uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
  • w środę o godz. 10:00 Msza Św. i Uroczystości Patriotyczno-Religijne na „Górze Śmierci” pod przewodnictwem Bp Stanisława Salaterskiego. Serdecznie zapraszamy.
  • w środę, czwartek i piątek – na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  • w piątek – od godz. 17:00 spowiedź przed bierzmowaniem; święto św. Katarzyny ze Sieny.
  • w sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 18:00tylko o godz. 17:00. Prosimy rodziców, świadków i młodzież o przybycie do kościoła o godz. 16:30; rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Stanisława BM.

3. Bardzo ważnym wydarzeniem dla naszej Wspólnoty Parafialnej będzie przewidziana w prawie kościelnym wizytacja kanoniczna, która będzie miała miejsce w najbliższą sobotę i niedzielę. Przeprowadzi ją bp Stanisław Salaterski. Rozpocznie się w sobotę uroczystą Mszą Św. o godz. 17:00, w czasie której młodzież klas VIII przyjmie Sakrament Bierzmowania. Na tę Mszę Św. zapraszamy wszystkich parafian. Wcześniej, bo o godz. 15:00 ks. Biskup nawiedzi cmentarz parafialny, a o godz. 17:00 na plebanii spotka się z Radą Parafialną. Po Mszy Św. spotkanie z LSO, DSM i KSM w kościele. W niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00 spotkanie z Różami Różańcowymi, a na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy dzieci. Bardzo prosimy, by nikogo z tych wspólnot nie zabrakło na tych spotkaniach.

 

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 55 kl. 1 i 2 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (570 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców bl. 55 kl. 3 i 4.

 

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.