Ogłoszenia duszpasterskie: 23.10.2022, 30 Niedziela Zwykła

1. Dziś wybieramy członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej poprzez wrzucenie do urny karteczki z dwoma nazwiskami zgłoszonych kandydatów.

 

2. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. W tym czasie będziemy modlić się w intencji misji i misjonarzy, a ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na cele misyjne. Za ten dar Bóg zapłać.

 

3. W tym tygodniu:

  • codziennie Nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30; zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
  • w piątek – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  • w najbliższą niedzielę od godz. 12:00 do godz. 17:30 w naszej świątyni będzie prowadzony łańcuch Modlitw Róż Różańcowych w intencji całego Kościoła, naszej Ojczyzny, parafii, rodzin, dzieci i młodzieży, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, o zakończenie wojny na Ukrainie i pokój na całym świecie. Członkowie poszczególnych Róż Różańcowych wg. harmonogramu, który jest wywieszony w gablocie będą prowadzić modlitwę. Zachęcamy o włączenie się w tą modlitwę.

3. Wypominki można składać w zakrystii. Kartki wypominkowe są na stoliku w kościele. Za ofiary składane z tej okazji wyrażamy Bóg zapłać!

 

4. W poniedziałek 31 października zapraszamy wszystkich parafian do udziału i współtworzenia Balu Wszystkich Świętych. Zachęcamy rodziców, dzieci i młodzież do wzięcia udziału w Balu i przebranie się za ulubionego świętego.

 

5. W dniach 11-13 listopada w kościele w Pustkowie-Osiedlu odbędzie się katechizacja przedmałżeńska dla par narzeczonych, przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Katecheza będzie prowadzona przez trzy kolejne wieczory o godz. 18:00 przede wszystkim z myślą o parach, które w niedługim czasie mają zaplanowany termin ślubu.

 

6. Dzisiaj młodzież KSM po każdej Mszy świętej rozprowadza w kawiarence parafialnej pochodzące z Afryki różańce, krzyżyki z drzewa hebanowego i ozdoby, a także uszyte przez siebie (pod kierownictwem pań z Klubu Seniora) z afrykańskiego materiału torby na zakupy. Kilka wzorów można zobaczyć przy wyjściu z kościoła, natomiast wszystkie dostępne są w kawiarence, gdzie serdecznie zapraszamy. Dochód przeznaczony jest na cele misyjne oraz działalność KSM.

 

7. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 37 kl. 1 i 2 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (620 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców bl. 37 kl. 3 i 4.

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Krzysztof Babicz, pogrzeb w poniedziałek o godz. 14:00. Dobry Jezu…