Ogłoszenia duszpasterskie: 23.07.2023, 16 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. modlimy się do św. Krzysztofa patrona kierowców o opiekę i Boże błogosławieństwo podczas naszych podróży oraz bezpieczne korzystanie z pojazdów mechanicznych poprzez ich poświęcenie. Ofiary z poświęcenia pojazdów będą przeznaczone na pomoc misjonarzom przy zakupie środków transportu „MIVA Polska”.

 

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Kingi.
  • we wtorek – święto św. Jakuba apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa.
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17:30;  wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
  • w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.
  • w sobotę – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.
  • w przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 18:00 spotkanie “przed pielgrzymkowe” Grupy 13 Pieszych Pielgrzymów udających się na Jasną Górę. Zapraszamy do wzięcia udziału. Zapisy w zakrystii.
  • w przyszłą niedzielęod godz. 12:00 do 18:00 w naszej świątyni będzie prowadzony łańcuch Modlitw Róż Różańcowych w intencji naszej Ojczyzny, parafii, rodzin, dzieci i młodzieży, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, o zakończenie wojny na Ukrainie i pokój na całym świecie. Członkowie poszczególnych Róż Różańcowych wg. harmonogramu, który jest wywieszony w gablocie będą prowadzić modlitwę. Zachęcamy o włączenie się w tą modlitwę.

3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 55 kl. 1 i 2 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (590 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców bl. 55 kl. 3 i 4.

 

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzmy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

 

5. Zapraszamy do lektury czasopism religijnych, które można zakupić przy wyjściu z kościoła.