Ogłoszenia duszpasterskie: 23.06.2024,12 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj Dzień Ojca. Zachęcamy, aby dzisiaj w Dniu Ojca wziąć udział w ogólnopolskiej inicjatywie „Zawołajmy jednym głosem Ojcze Nasz”. Zjednoczmy się na modlitwie w naszych domach, rodzinach, w miejscu w którym właśnie jesteśmy – nieważne gdzie, ważne, że jednym głosem i o jednej porze. Dzisiaj 23 czerwca o godz. 18:30 stańmy w dziękczynieniu do Boga za nasz kraj, za jego mieszkańców, za nasze rodziny, relacje, za nasze granice, tradycję, dziedzictwo pokoleń. Nie potrzebujemy nic, oprócz własnej woli i gotowości serca do tego, aby oddać chwałę Panu w najbardziej znanej modlitwie dla wszystkich chrześcijan.

2. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17:45.

• w poniedziałek – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzcicieka.
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17:30.
  • w piątek – wspomnienie św. Ireneusza; Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.
  • w sobotę – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. 7:00, 9:00 i 18:00; Składka przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  • w przyszłą niedzielę jak co miesiąc będziemy odmawiać modlitwę różańcową od godz. 12:00 do 17:45 w intencji naszej Ojczyzny, parafii, rodzin, dzieci i młodzieży, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, o pokój na całym świecie. Zachęcamy do włączenia się w tą modlitwę.

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom ul.Słonecznej od P. Kucharskich do P. Kitrys za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (510 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców ul. Słoneczną od Państwa Przybyłowicz.

5. Jest organizowana Pielgrzymka do Krakowa w dniu 29.07.2024 (poniedziałek). W programie: Zwiedzanie wystawy immersyjnej Kaplica Sykstyńska – po raz pierwszy poza Watykanem; Kościół Bożego Ciała, św. Katarzyny – św. Rita; Skałka ze św. Stanisławem ze Szczepanowa; Łagiewniki i Sanktuarium Jana Pawła II. Zgłoszenia do 15 lipca.

6. „Żyję w Kościele” to hasło tegorocznej 42. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Od tego tygodnia rozpoczynamy w naszej parafii zapisy na pielgrzymkę. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 200 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150 zł, a trzecia osoba z domu płaci 100 zł. Każde dziecko w wieku szkoły podstawowej płaci 75 zł, resztę dopłaca Caritas. Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronach internetowych Pielgrzymki.

7. Wszystkim solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do  wspólnej modlitwy.

8. W dniu 22 czerwca 2024 roku zmarł śp. Ks. Prałat Józef Hamiga – emerytowany proboszcz parafii w Pustkowie. Wprowadzenie do kościoła parafialnego w Pustkowie w poniedziałek (24 czerwca) o godz. 17:00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Pustkowie we wtorek (25 czerwca) o godz. 13:00. Polećmy jego duszę miłosierdziu Bożemu…

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.