Ogłoszenia duszpasterskie: 23.04.2023, 3 Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcamy do częstego czytania Pisma św. w naszych wspólnotach rodzinnych. Po Mszy św. o godz. 11:00 będziemy czytać na głos Pismo Święte w naszym kościele do godz. 17:30. Zapraszamy chętnych do słuchania i czytania. Zgłoszenia  w zakrystii.

 

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek – liturgiczna Uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski.
  • we wtorek – święto św. Marka Ewangelisty.
  • w środę – godz. 10:00 Msza Św. i Uroczystości Patriotyczno-Religijne na „Górze Śmierci” pod przewodnictwem Ks. Adama Chmiela. Serdecznie zapraszamy; nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17:30.
  • w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.
  • w sobotę – rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Stanisława BM; Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej; święto św. Katarzyny ze Sieny.
  • za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania, składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  • również w najbliższą niedzielę od godz. 12:00 do 17:00 w naszej świątyni będzie prowadzony Łańcuch Modlitw Róż Różańcowych w intencji Kościoła, Ojczyzny, Duchowieństwa i Rodzin, o zakończenia wojny na Ukrainie i przemianę serc dla agresorów wojny i o pokój na całym świecie. Modlitwę poprowadzą Róże Różańcowe harmonogramu, wywieszonego w gablocie. Zachęcamy o włączenie się w tę modlitwę.

3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom ul. Osiedlowej (od Państwa Żak), Bławatowa, Daliowa, Azaliowa za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (1200 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców ul. Polnej.

 

4. Zachęcamy do wzięcia udziału w indywidualnych rekolekcjach; ODDANIE 33 od 03 maja do 04 czerwca.

 

5. Planowana jest Pielgrzymka do Pragi w dniach od 17 do 20 czerwca. Zgłoszenia w zakrystii.

 

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.