Ogłoszenia duszpasterskie: 22.01.2023, Trzecia Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj niedziela Słowa Bożego, zachęcamy do czytania Pisma Świętego. Zapraszamy do zabrania ze stolika z gazetami „duchowego” cukierka.

 

2. W tym tygodniu:

  • we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego.
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 16:30; święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  • w czwartek – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa; Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
  • w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 16:30; Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
  • w sobotę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
  • w najbliższą niedzielę – Światowy Dzień Chorych na Trąd; składka będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła i plebanii.

3. W niedzielę 29 stycznia w naszym kościele po Mszy św. o godz. 17:00 odbędzie się wieczór kolęd i pastorałek w wykonaniu młodzieżowego zespołu Celio z Lubziny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W czasie kolędowania będzie możliwość złożenia ofiary na warsztaty muzyczne w Pradze.

 

4. W dniu 21 lutego 2023 r. w Parafii Dobrego Pasterza w Nagawczynie, a 6 lutego w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Latoszynie rozpoczyna się kurs Alfa. Jest to cykl spotkań w trakcie, których uczestnicy odkrywają podstawy wiary chrześcijańskiej. Poprzez rozmowę, dyskusję w swobodnej i przyjaznej atmosferze odkrywają wiarę w Boga, poznają nowych ludzi i nawiązują bliskie relacje. Szczegóły dotyczące zapisów znajdują się na plakacie umieszczonym w gablocie ogłoszeń.

 

5. O za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty w tym tygodniu prosimy dalsze domy.

 

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.