Ogłoszenia duszpasterskie: 21.03.2021, V Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17:00 z kazaniem pasyjnym, a po nich przed godz. 18:00 Msza św.

 

2. W tym tygodniu:

  • codziennie – spowiadamy przed Mszą św. rano i wieczorem i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00.
  • od piątku do czwartku trwa „Tydzień Modlitw o Ochronę Życia”.
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 16:30.
  • w czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego -Dzień Świętości Życia. W tym dniu w Kościele podejmowana jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Na Mszy św. wieczornej będzie uroczyste podjęcie Duchowej Adopcji. Osoby, które chcą ją podjąć proszone są o przyniesienie świec i deklaracje Duchowej Adopcji, które są do wzięcia na stoliku z gazetami. Bardzo gorąco zachęcamy do włączenia się w duchową adopcję dzieci.
  • w piątek – Droga Krzyżowa dla Dzieci  o godz. 16:00, a o godz. 17:00 Msza św., po której rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszego Osiedla. Nie będzie Drogi krzyżowej o godz. 19:00. W piątek o godz. 19:30 Msza św. na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej po naszym dekanacie. Zapisy trwają do 25 marca br. na oficjalnej stronie internetowej EDK. Tam też znajdują się wszystkie informacje. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału.
  • w najbliższą niedzielę – Palmową – rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi dr Józef Kula, Oficjał Sądu Diecezjalnego w Rzeszowie. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 z nauką dla wszystkich. Przed Sumą poświęcenie palm i procesja. A po Mszy św. Konkurs Palm. Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 57 kl. 1 i 2 za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców bl. 57 kl.3 i 4.

 

4. Caritas rozprowadza świece wielkanocne paschaliki i baranki. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na cele charytatywne.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Ferdynand Bonar i śp. Mirosław Szczepanek (pogrzeb we wtorek o godz. 13:00). Dobry Jezu…