Ogłoszenia duszpasterskie: 21.01.2024, 3 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj zapraszamy Apostolat Pomocy Duszom Czyśćcowym na godz. 18:00 do kawiarenki parafialnej na opłatek i wspólne kolędowanie.

 

2. Również dzisiaj jest Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 

3. W tym tygodniu:

  • w środę – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 16:30; wspomnienie św. Franciszka Salezego.
  • w czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła Ap.; zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  • w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 16:30; wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa; Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
  • w sobotę – Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
  • w najbliższą niedzielę – Światowy Dzień Chorych na Trąd; składka będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła i plebani.
  • również w najbliższą niedzielę od godz. 12:00 do 17:00 w naszej świątyni będzie prowadzony łańcuch Modlitw Róż Różańcowych w intencji naszej Ojczyzny, parafii, rodzin, dzieci i młodzieży, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, o zakończenie wojny na Ukrainie i pokój na całym świecie. Członkowie poszczególnych Róż Różańcowych wg. harmonogramu, który jest wywieszony w gablocie będą prowadzić modlitwę. Zachęcamy o włączenie się w tą modlitwę.

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 37 kl. 1 i 2 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty kl. – 370 zł, kl.2 -400 zł. W tym tygodniu prosimy mieszkańców bl. 37 kl. 3 i 4.

 

5. Spotkanie informacyjne pielgrzymów do Gruzji i Armenii w piątek po Mszy św. wieczornej.

 

6. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę, obecność, miłe przyjęcie po kolędzie i za ofiary, które w części są przekazane na Seminarium Duchowne i Diecezjalny Caritas. Msza św. w intencji odwiedzonych rodzin będzie dzisiaj o godz. 11:00.

 

7. W dniu 13 lutego 2024 r. w Parafii Dobrego Pasterza w Nagawczynie rozpocznie się kurs Alfa. Spotkania będą się odbywały w Domu Kultury w Nagawczynie. Szczegóły dotyczące zapisów znajdują się na plakacie umieszczonym w gablocie ogłoszeń.

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Maria Prokop. Dobry Jezu…