Ogłoszenia duszpasterskie: 20.08.2023, 20 Niedziela Zwykła

• od poniedziałku do czwartku zapraszamy na apel pielgrzymkowy o godz. 21:00.
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X.
  • we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17:30.
  • w czwartek – święto św. Bartłomieja.
  • w piątek – Wyjazd do Częstochowy na powitanie Pielgrzymów o godz. 6:00 z pod kościoła. Prosimy o potwierdzenie.
  • w sobotę – uroczystość Maryi Panny Częstochowskiej.
  • w przyszłą niedzielę – od godz. 12:00 do 18:00 w naszej świątyni będzie prowadzony łańcuch Modlitw Róż Różańcowych w intencji naszej Ojczyzny, parafii, rodzin, dzieci i młodzieży, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, o zakończenie wojny na Ukrainie i pokój na całym świecie. Członkowie poszczególnych Róż Różańcowych wg harmonogramu, który jest wywieszony w gablocie będą prowadzić modlitwę. Zachęcamy o włączenie się w tę modlitwę.

2. Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej organizuje w parafiach sztafetę modlitewną w obronie pamięci świętego Jana Pawła II. Zachęcamy razem z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej włączyć się w tą inicjatywę, która w naszej parafii będzie miała miejsce w piątek 25 sierpnia. Rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 17:30, następnie Msza św. na której przybliżymy nauczanie św. Jana Pawła II “Duch a znaki czasu”. Na zakończenie odmówimy modlitwy do Jana Pawła II i Akt Oddania Akcji Katolickiej św. Janowi Pawłowi II.

3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 57 kl. 1 i 2 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty kl.1 – 450 zł, kl.2 – 520 zł.  W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców bl. 57 kl. 3 i 4.

4. Wszystkim solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.