Ogłoszenia duszpasterskie: 20.03.2022, III Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17:00, a po nich Msza św. wieczorna.

 

2. W tym tygodniu:

  • codziennie – spowiadamy przed Mszą św. rano i wieczorem. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00.
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 16:30.
  • w czwartek – dzień misjonarzy męczenników.
  • w piątek – Droga Krzyżowa: o godz. 16:00, 17:00 (po niej  Msza św.) i 19:00, na którą zapraszamy młodzież bierzmowaną kl. VIII.
  • w piątek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. W tym dniu w Kościele podejmowana jest Duchowa Adopcja dziecka poczętego. Na Mszy św. wieczornej będzie uroczyste podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które chcą ją podjąć proszone są o przyniesienie świec i deklaracje Duchowej Adopcji, które są do wzięcia na stoliku z gazetami. Bardzo gorąco zachęcamy  do włączenia się w duchową adopcję dzieci. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom ul. Pogodnej i ul. Wąskiej za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (770 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców ul. Szerokiej i ul. Wspólnej.

 

4. Caritas rozprowadza świece wielkanocne, tzw. paschaliki i baranki. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na cele charytatywne.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

7. Wyrażamy wdzięczność za „Paczki dla Ukrainy”.

 

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Sławomir Strzelczyk. Dobry Jezu…