Ogłoszenia duszpasterskie: 2.06.2024, 9 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17:45 i Msza św. o godz. 18:00.

 

2. W tym tygodniu:

  • codziennie w oktawie Bożego Ciała o godz. 18:00 Msza św. z Nieszporami Eucharystycznymi, procesją i  nabożeństwem czerwcowym.
  • w poniedziałek – egzamin kl. VII przed Sakramentem Bierzmowania o godz. 15:30 kl. VII a, godz. 16:30 kl. VII b. Młodzież na egzamin przychodzi z Rodzicami.
  • również w poniedziałek – spotkanie modlitewne Apostolstwa Dusz Czyśćcowych o godz. 17:30 Różaniec; wspomnienie św. Karola Lwangi i towarzyszy.
  • we wtorekna Mszy św. wieczornej uczestnicy rekolekcji „Oddanie 33” uroczyście złożą akt oddania się Panu Jezusowi przez ręce Maryi.
  • w środę – Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17:30; wspomnienie św. Bonifacego.
  • w czwartek o godz. 18:00 zakończenie oktawy Bożego Ciałapoświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci; również jest to I czwartek miesiąca.
  • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; dzień modlitwy o świętość życia kapłańskiego; Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30; nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych; Również jest to I piątek miesiąca. Spowiadamy od godz. 17:00.
  • w sobotęo godz. 10:00 Dekanalne Spotkanie DSM w naszej parafii; wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  • w przyszłą niedzielę – składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. W maju ofiary złożono na kwotę 7600 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy z serca Bóg zapłać i polecamy się waszej ofiarności.
  • również w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 będzie obchodził jubileusz 25 – lecia kapłaństwa ks. Stanisław Kocoł – proboszcz w Kowalowej, nasz rodak. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszego Dostojnego Jubilata.

3. Wyrażamy wdzięczność wszystkim parafianom za tak liczny udział we Mszy św. i procesji Bożego Ciała. Dziękujemy szczególnie rodzicom klas drugich za przygotowanie ołtarzy, liturgicznej służbie ołtarza, dzieciom I- komunijnym, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym, panu organiście i panom kościelnym, grupie technicznej za porządek i nagłośnienie. Wszystkim Bóg zapłać!

 

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom od P. Wróbel za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (730 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców ul. Zielona od Państwa Barnaś. Również wyrażamy wdzięczność Paniom za pracę wokół kościoła i plebani. Bóg zapłać.

 

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej