Ogłoszenia duszpasterskie: 2.05.2021, Piąta Niedziela Wielkanocna

1. Przeżywamy Dzień Modlitw za Emigrację, Dzień Flagi RP oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

 

2. W tym tygodniu:

  • codziennie nabożeństwo majowe o godz. 17:30; zadbajmy o kapliczki.
  • w poniedziałek – Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki naszego Narodu. W tym dniu ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej na Mszy św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
  • we wtorek – wspomnienie św. Floriana, męczennika; modlimy się za strażaków; na nabożeństwo i Mszę św. wieczorną zapraszamy dzieci przygotowujące się do I- komunii i spowiedzi św. wraz z rodzicami.
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17:30; na spotkanie po Mszy św. wieczornej zapraszamy rodziców i dzieci kl. IV.
  • w I czwartek miesiąca – dziękujemy za Eucharystię i Kapłaństwo; nabożeństwo o powołania; na nabożeństwo majowe i Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież kl. VIII wraz z rodzicami na wspólne dziękczynienie za sakrament bierzmowania; spowiadamy od godz. 17:00; święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów.
  • w I piątek miesiąca – modlimy się za misje i wynagradzamy NSPJ; przypominamy o spowiedzi i komunii I piątkowej dzieciom kl. IV i młodzieży kl. VII; spowiadamy od godz. 17:00. W I piątek od godz. 9:00 udamy się do chorych z racji I piątku. Ks. Janusz do chorych uda się od godz. 13:00; Gdyby była przeszkoda z odwiedzeniem to  prosimy o zgłoszenie.
  • w sobotę – uroczystość św. Stanisława, bp. i męcz., głównego patrona Polski, diecezji i naszej parafii; rocznica zakończenia II wojny światowej;
  • najbliższa niedziela jest dla naszej wspólnoty parafialnej dniem odpustu ku czci św. Stanisława BM – Patrona naszej Parafii. Kazanie i Sumę odpustową o godz. 11:00 celebrował będzie ks. Kazimierz Gołas, były proboszcz w Pustyni. Prosimy, by na procesji nie zabrakło dzieci sypiących kwiatki i chłopców dzwoniących.
  • również w najbliższą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. W kwietniu złożono ofiary na kwotę 7.800 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy z serca Bóg zapłać i polecamy się waszej ofiarności.

3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 52 kl. 3 i 4 za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców bl. 51.

 

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Zapewniamy o modlitwie i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Elżbieta Kopera. Dobry Jezu…