Ogłoszenia duszpasterskie: 19.12.2021, Czwarta Niedziela Adwentu

1. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Adam Chmiel. O godz. 7:00, 9:00, 11:00 Msza św. z nauką rekolekcyjną; o godz. 17:00 Msza św., a o godz. 17:45 Nauka stanowa dla Kobiet i Mężczyzn.

  • w poniedziałek, wtorek i środę Msza św. z nauką rekolekcyjną rano o godz. 8:00, a wieczorem o godz. 18:00.  
  • we wtorek spowiedź: od godz. 9:00 do godz. 11:00, od 15:00 do 16:30, od 17:00 do 18:00. Zmiana godzin Spowiedzi!
  • w środę na zakończenie rekolekcji będzie zbierana  składka.
  • w poniedziałek, we wtorek i środę nie będzie Mszy św. rano godz. 7:00 tylko o godz. 8:00, a wieczorem o godz. 18:00.
  • we wtorek od godz. 9:30 udamy się do chorych z posługą sakramentalną.  Prosimy o zgłoszenie w zakrystii.

2. We wtorek na Mszy św. godz. 18:00 będzie poświęcenie pamiątkowej tablicy ku czci ks. Prałata Bronisława Marczyka, w rocznicę Jego śmierci. Serdecznie zapraszamy.

 

3. W PIĄTEK – WIGILIA. Msza św. tylko rano o godz. 7:00, a PASTERKA o godz. 24:00. Zachęcamy do religijnego obchodu wspólnej wieczerzy, podkreślonego przez wspólną modlitwę rodzinną, odczytanie Ewangelii o narodzeniu Pańskim, łamanie się opłatkiem oraz śpiew kolęd; zachęcamy do zachowania charakteru postnego tego dnia oraz powstrzymania się od pokarmów mięsnych w Wigilię; na Pasterce składka na Fundusz Obrony Życia.

 

4. W SOBOTĘ – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO: Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 17:00.

 

5. W następną niedzielę Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Składka na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

6. W naszej parafii wizyta duszpasterska zwaną Kolędą w tym roku będzie przeprowadzona w dwóch formach: tj. przyjęcie kapłana w domu lub udział w nabożeństwie kolędowym w kościele. Rodziny, które chcą, aby kapłan odwiedził ich w domu proszone są zgłosić ten fakt do 25 grudnia, podając nazwisko i adres zamieszkania. Można to zrobić osobiście w kancelarii, albo zakrystii, wrzucając kartkę z danymi w czasie składki. Po zebraniu wszystkich zgłoszeń podamy w ogłoszeniach i na stronie internetowej terminy, w których kapłani odwiedzą z błogosławieństwem kolędowym wiernych. Będzie to po Nowym Roku. Również po Nowym Roku odbędą się w kościele nabożeństwa kolędowe dla poszczególnych rejonów parafii, podobne do tych z ubiegłego roku.

 

7. W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne, a Caritas rozprowadza  świece wigilijne przy wyjściu z kościoła.

 

8. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom od Góry Śmierci za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (500 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary dalsze domy od Państwa Skórów.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a Akcja Katolicka rozprowadza kalendarze RDN – 20 zł.

 

11. We wtorek przed kościołem będzie możliwość nabycia pierniczków świątecznych wykonanych przez KSM. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na KSM.