Ogłoszenia duszpasterskie: 19.11.2023, 33 Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Ubogich. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się torby papierowe, które można wziąć – kto chce- i zrobić do nich zakupy według sugestii zaznaczonych. Wypełnione torby zakupami można przynieść do Parafialnego Caritas lub samemu podarować potrzebującym.

 

2. W tym tygodniu:

  • codziennie – o godz. 16:30 Różaniec z wypominkami. Wypominki roczne są wywieszone w gablocie ogłoszeń i prosimy o sprawdzenie.
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.
  • we wtorek – na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencji Ks. Janusza z okazji jego imienin, życząc mu wiele łask Bożych w pracy kapłańskiej; wspomnienie ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  • w środę – wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej.
  • w piątek – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
  • w piątek – spotkanie kolędników misyjnych o godz. 16:00 w kawiarence na plebanii. Zapraszamy dziewczynki i chłopców.
  • w najbliższą niedzielęUroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza i KSM. Światowy Dzień Młodzieży.
  • również najbliższą niedzielę od godz. 12:00 do 16:30 w naszej świątyni będzie prowadzony łańcuch Modlitw Róż Różańcowych w intencji naszej Ojczyzny, parafii, rodzin, dzieci i młodzieży, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, o zakończenie wojny na Ukrainie i pokój na całym świecie. Członkowie poszczególnych Róż Różańcowych wg. harmonogramu, który jest wywieszony w gablocie będą prowadzić modlitwę. Zachęcamy o włączenie się w tą modlitwę.

3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 44 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty kl.1 – 720 zł, kl.2 – 270 zł. W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców bl. 43.

 

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

6. Duszpasterstwo Młodzieży Okręgu Dębickiego zaprasza na Mszę Świętą Młodych z cyklu Światłość w Ciemności w niedzielę 26.11.2023 r. do kościoła pw. Krzyża Świętego w Dębicy, na godz. 20:00. Homilię wygłosi ks. Bp Artur Ważny.