Ogłoszenia duszpasterskie: 19.06.2022, 12 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu:

  • codziennie w oktawie Bożego Ciała o godz. 18:00 Msza św. z Nieszporami Eucharystycznymi, procesją i  nabożeństwem czerwcowym.
  • we wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17:30.
  • w czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciałapoświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci o godz. 18:00; uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela; Dzień Ojca.
  • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; dzień modlitwy o świętość życia kapłańskiego; Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30; nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • również w piątek na Mszę św. o godz. 8:00 zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Będziemy dziękować Bogu za otrzymane łaski w minionym roku szkolnym i katechetycznym i prosić o opiekę Bożej opatrzności na czas wakacji.
  • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  • w przyszłą niedzielęod godz. 12:00 do 18:00 w naszej świątyni będzie prowadzony łańcuch Modlitw Róż Różańcowych w intencji naszej Ojczyzny, parafii, rodzin, dzieci i młodzieży, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, o zakończenie wojny na Ukrainie i pokój na całym świecie. Członkowie poszczególnych Róż Różańcowych wg. harmonogramu, który jest wywieszony w gablocie będą prowadzić modlitwę. Zachęcamy do włączenie się w tę modlitwę.

2. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 53 kl. 1 i 2 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (450 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców bl. 52 kl. 1 i 2.Wyrażamy wdzięczność Paniom za pracę przy kościele i plebanii. Bóg zapłać.

 

3. Planowana jest Pielgrzymka do Wrocławia w dniach od 29 do 31 lipca. Zgłoszenia w zakrystii.

 

4. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych młodzież KSM rozprowadzać będzie upieczone przez siebie ciastka. Dochód przeznaczony będzie na organizację wyjazdu wakacyjnego. Zachęcamy do wsparcia.

 

5. Wszystkim solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.