Ogłoszenia duszpasterskie: 19.05.2024, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dziś szczególnie modlimy się za Dzieci I- Komunijne i ich Rodziców, by Chrystus umacniał ich swoim Ciałem w codzienności życia. Pierwsza Komunia św. dzieci kl. III na Mszy św. o godz. 12:30.

 

2. W tym tygodniu:

  • codziennie – nabożeństwo majowe o godz. 17:30, na które szczególnie zapraszamy dzieci I- komunijne z rodzicami – Biały Tydzień.
  • w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godzinie 7:00, 9:00 i 18:00.
  • w środę – wspomnienie św. Rity z Cascii.
  • w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych; Dzień modlitw za Kościół w Chinach.
  • w sobotę – w Sanktuarium MB w Zawadzie o godz. 10:00 spotkanie dzieci po I Komunii św. i rocznicy. Zapraszamy własnym transportem.
  • w przyszłą Niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; Dzień Matki – Zapraszamy na Mszę św. oraz o godz. 18:30 na Koncert Maryjny pt. ,,Dziękuję Mamo” w wykonaniu zespołu ,,OdNova”. To modlitewne podziękowanie dla Mam żyjących i zmarłych w dniu ich święta.
  • również w najbliższą niedzielę od godz. 12:00 do 17:30 w naszej świątyni będzie prowadzony Łańcuch Modlitw Róż Różańcowych w intencji zakończenia wojny na Ukrainie, o przemianę serc dla agresorów wojny i o pokój na całym świecie. Członkowie poszczególnych Róż Różańcowych wg. harmonogramu, który będzie wywieszony w gablocie będą nieprzerwanie odmawiać jedną część Różańca. Zachęcamy do włączenie się w tą modlitwę.

3. W tym tygodniu prosimy o złożenie ofiary na sprzątanie i kwiaty mieszkańców Góry Śmierci. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za ofiarę 1 tyś. zł na  cele parafialne.

 

4. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym naszej parafii w dniach 8/9 czerwca organizuje pielgrzymkę oraz nocne czuwanie na Jasnej Górze. Spotkanie “Z Maryją czyścimy Czyściec” organizowane jest w intencji dusz cierpiących w Czyśćcu. Zapisy w zakrystii z opłatą zaliczki w kwocie 50 zł. Zapraszamy!

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Zapewniamy o modlitwie i zapraszamy do wspólnej modlitwy.