Ogłoszenia duszpasterskie: 19.03.2023, IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17:00, a po nich Msza Święta wieczorna.

 

2. W tym tygodniu:

 • w poniedziałek – liturgiczna uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
 • w poniedziałek, wtorek i w środę – Rekolekcje szkolne dla Dzieci i Młodzieży. Po naukach rekolekcyjnych uczniowie wracają na zajęcia do szkoły. Prosimy rodziców o dopilnowanie, aby młodzież i dzieci brały udział w rekolekcjach.
  • Poniedziałek:
   • 9:00 – 10:00 Spotkanie w kościele dla klas 0-3
   • 10:30 – 11:30 Spotkanie w kościele dla klas 4-8
  • Wtorek:
   • 9:00 – 10:00 Spotkanie w kościele dla klas 0-3
   • 10:30 – 11:30 Spotkanie w kościele dla klas 4-8
  • Środa
   • 9:00 – 10:00 Msza święta dla klas 0-3
   • 10:30 – 11:30 Spowiedź i Msza święta dla klas 4-8
 • w piątek – Droga krzyżowa o godz. 16:00 dla dzieci, o godz. 17:00 dla dorosłych i Msza św., o godz. 18:30 dla młodzieży.
 • w piątek – o godz. 19:30 Msza św. na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej: po dekanacie Pustków-Osiedle – pętla i do Przeczycy. Prosimy o zapisanie się na oficjalnej stronie internetowej EDK. Tam też znajdują się wszystkie informacje.
 •  w sobotę  – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. wieczornej będzie uroczyste podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które chcą ją podjąć proszone są o przyniesienie świec i deklaracje Duchowej Adopcji, które są do wzięcia na stoliku z gazetami. Bardzo gorąco zachęcamy do włączenia się w duchową adopcję dzieci.
 •  w przyszłą niedzielę – składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna.
 •  również w najbliższą niedzielę od godz. 12:00 do 17:00 w naszej świątyni będzie prowadzony Łańcuch Modlitw Róż Różańcowych w intencji Kościoła, Ojczyzny, Duchowieństwa i Rodzin, o zakończenia wojny na Ukrainie i  przemianę serc dla agresorów wojny i o pokój na całym świecie. Modlitwę poprowadzą Róże Różańcowe wg. harmonogramu wywieszonego w gablocie. Zachęcamy o włączenie się w tą modlitwę.

3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom ul. Sosnowej (od p. Wronów) za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (550 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców ul. Słonecznej lewa strona (od p. Kucharskiego Jana).

 

4. Caritas rozprowadza świece wielkanocne tzw. paschaliki i baranki. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na cele charytatywne.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Ochał – pogrzeb we wtorek o godz. 14:00. Dobry Jezu…