Ogłoszenia duszpasterskie: 19.02.2023, VII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Do południa, po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do rozpoczęcia następnej Mszy św. Zachęcamy do cichej, osobistej modlitwy przed Najśw. Sakramentem. Po południu zapraszamy na wspólną modlitwę o dowolnej wybranej przez siebie godzinie.

 

2. Porządek Adoracji w kolejne dni – poniedziałek i wtorek – rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 7:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez cały dzień do godz. 17:00, a następnie Msza św. z Nieszporami. Prosimy o prowadzenie adoracji grupy parafialne zgodnie z harmonogramem.

 

3. W tym tygodniu Środa Popielcowa. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00 i 17:00. Przez symboliczny gest posypania głów popiołem podczas liturgii tego dnia wkroczymy w okres Wielkiego Postu. Ofiary składane na tace są przeznaczone na cele charytatywne. W tym dniu obowiązuje post od pokarmów mięsnych – od 14 roku życia i post ścisły – 3 posiłki w tym jeden do syta – od 18 do 60 roku życia. Są na stoliku karteczki z dniami Wielkiego Postu, by włączyć się w akcję: modlitwa i post o chlebie i wodzie. Biorąc karteczkę z datą danego dnia podejmuję się w tym dniu pomodlić się i pościć o chlebie i wodzie. Zachęcamy.

 

4. W piątek rozpoczynamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

  • dla dzieci o godz. 16:00
  • dla dorosłych o godz. 17:00 i Msza Święta
  • dla młodzieży o godz. 19:00. Szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

5. Od przyszłej niedzieli rozpoczynają się Gorzkie Żale o godz. 17:00. Po Gorzkich Żalach, przed godz. 18:00 Msza św.

 

6. W najbliższą niedzielę od godz. 12:00 do godz. 17:00 w naszej świątyni będzie prowadzony łańcuch Modlitw Róż Różańcowych w intencji naszej Ojczyzny, parafii, rodzin, dzieci i młodzieży, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, o zakończenie wojny na Ukrainie i pokój na całym świecie. Członkowie poszczególnych Róż Różańcowych wg. harmonogramu, który jest wywieszony w gablocie będą prowadzić modlitwę. Zachęcamy o włączenie się w tą modlitwę.

 

7. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom od Góry Śmierci za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (550 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary dalsze domu od p. Wróbel.

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

10. Nasza Parafia włącza się w charytatywną akcję „Paczka dla Ukrainy”. Zainteresowane osoby zapraszamy dzisiaj do kawiarenki o godz. 10.00.