Ogłoszenia duszpasterskie: 18.10.2020, Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Misyjny, rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego i Dzień Służby Zdrowia. Składka przeznaczona jest na misje.

 

2. Nasza świątynia według obowiązujących rygorów pomieści blisko 130 osób. Niech transmisje sakramentów znajdą swoje dopełnienie w praktykach podczas tygodnia.

 

3. W tym tygodniu:

  • codziennie Msza Święta o godz. 7.00 i 18.00; Nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30; po Mszy św. wieczornej do godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji.
  • codziennie – spowiadamy przed Mszą św. rano i wieczorem.
  • we wtorek – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana.
  • w czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

 

3. Dziękujemy serdecznie mieszkańców domów po lewej stronie od Góry Śmierci za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu prosimy mieszkańców domów po prawej stronie od Góry Śmierci.

 

4. W zakrystii można składać wypominki listopadowe i całoroczne.

 

5. Na stronie internetowej możemy przeczytać dekret Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża w związku z COVID 19. „(…) udzielam na terenie całej diecezji dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane, aż do odwołania. Tych, którzy z niej skorzystają, gorąco zachęcam do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem środków społecznego przekazu, oraz do uczestnictwa w niej
w dni powszednie. Pamiętajmy przy tym, o słowach naszego Zbawiciela – „Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego […], nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało […], ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym” (J 6 53-54).”

 

6. Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych i solidarności społecznej: zakładanie maski lub przyłbicy, dezynfekowanie rąk przy wejściu do kościoła, ustępowanie pierwszeństwa osobom przyjmującym Komunię Świętą na rękę.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Renata Surman i śp. Marian Kobos.