Ogłoszenia duszpasterskie: 18.09.2022, 25 Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Za składane ofiary Bóg zapłać.

 

2. Dzisiaj w Brzeźnicy o godz. 15:00 Msza św. i spotkanie popielgrzymkowe uczestników Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

 

3. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek – o godz. 19:00 zbiórka Lektorów.
  • we wtorek – wspomnienie św. Andrzeja Kim i towarzyszy męczenników koreańskich.
  • w środę nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17:30; święto św. Mateusza Ap. i Ewangelisty.
  • w czwartek – na Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania; spotkanie kandydatów na ministrantów o godz. 16:00. Zapraszamy.
  • w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30; wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
  • w przyszłą niedzielę – Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.
  • W najbliższą niedzielę od godz. 12:00 do godz. 18:00 w naszej świątyni będzie prowadzony łańcuch Modlitw Róż Różańcowych w intencji naszej Ojczyzny, parafii, rodzin, dzieci i młodzieży, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, o zakończenie wojny na Ukrainie i pokój na całym świecie. Członkowie poszczególnych Róż Różańcowych wg. harmonogramu, który jest wywieszony w gablocie będą prowadzić modlitwę. Zachęcamy do włączenie się w modlitwę.

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 40 kl. 1 i 2 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (530 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców bl. 39 kl. 1 i 2.

 

5. Dobiega kadencja Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wszystkim członkom wyrażamy serdeczną wdzięczność za oddany czas i serce dla parafii i zapraszamy na spotkanie w piątek o godz.19:00. Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza w październiku należy przeprowadzić wybory do nowej Rady Parafialnej. Niniejszym prosimy parafian, aby zgłaszali kandydatów do nowej rady do 15 października, podając na kartce imię i nazwisko oraz adres kandydata. Zgłoszenia można składać w skrzynce, w zakrystii, jak i w kancelarii parafialnej. Kandydatem może być osoba pełnoletnia, która jest praktykującym katolikiem, przyjęła Bierzmowanie, odznacza się roztropnością i prawością oraz cieszy się dobrą opinią wśród wiernych.

 

6. Wszystkim solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Stanisława Marek i śp. Stanisława Obłucka (pogrzeb dzisiaj o godz. 14:00). Dobry Jezu…