Ogłoszenia duszpasterskie: 18.06.2023, 11 Niedziela Zwykła

• w środę – o godz. 9:00 Msza św. dla małżonków przeżywających 50-lecie sakramentu małżeństwa.
  • również w środę – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o 17:30. Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.
  • w piątek na Mszę św. o godz. 8:00 zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Będziemy dziękować Bogu za otrzymane łaski w minionym roku szkolnym i katechetycznym i prosić o opiekę Bożej opatrzności  na czas wakacji.
  • w sobotę – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, a w niedzielę odpust w Brzeźnicy.
  • w przyszłą niedzielęod godz. 12:00 do 18:00 w naszej świątyni będzie prowadzony łańcuch Modlitw Róż Różańcowych w intencji naszej Ojczyzny, parafii, rodzin, dzieci i młodzieży, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, o zakończenie wojny na Ukrainie i pokój na całym świecie. Członkowie poszczególnych Róż Różańcowych wg.harmonogramu, który jest wywieszony w gablocie będą prowadzić modlitwę. Zachęcamy o włączenie się w tą modlitwę.

2. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom ul. Spokojnej za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty. W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców ul. Pogodnej i Wąskiej.

3. Wszystkim solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. „Wierzę w Kościół Chrystusowy” to hasło 41. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2023 r. Eucharystią o godz. 6:30 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Radio RDN będzie transmitowało Mszę św. z Tarnowa oraz w dniu wejścia z Częstochowy o godz. 17:00, a także przekazywało relacje z pielgrzymki. Zapisy na Pielgrzymkę będą prowadzone tak jak w latach ubiegłych, w naszej parafii przez czerwiec i lipiec, a w sierpniu w miejscach organizacji grupy. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 200 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150 zł, a trzecia osoba z domu płaci 100 zł. Każde dziecko z rodziny w wieku szkoły podstawowej płaci tylko 75 zł, resztę dopłaca Caritas. Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronach internetowych Pielgrzymki.