Ogłoszenia duszpasterskie: 17.09.2023, 24 Niedziela Zwykła

1. Gościmy dzisiaj siostry ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych, które udzielają nam informacji na temat Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Chcemy, aby zaowocowało to powstaniem grupy parafialnej APDC w naszej parafii. Zachęcamy do włączenia się w Apostolstwo. Przy wyjściu z kościoła można odebrać Kartę Członkowską i wypełnioną złożyć w zakrystii.

 

2. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

 

3. Dzisiaj w Brzeźnicy o godz. 15:00 Msza św. i spotkanie popielgrzymkowe uczestników Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

 

4. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki.
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17:30; wspomnienie św. Andrzeja Kim i towarzyszy męczenników koreańskich.
  • w środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie parafialny Caritas.
  • w czwartek o godz. 18:00 Msza św. i nabożeństwo ku czci św. Papieża Jana Pawła II. Prosimy o składanie próśb i podziękowań. Szczególnie zapraszamy Akcję Katolicką; święto św. Mateusza Ap. i Ewangelisty.
  • w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.
  • w sobotę – wspomnienie św. Pio.
  • w przyszłą niedzielę – Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.
  • W najbliższą niedzielę od godz. 12:00 do 18:00 w naszej świątyni będzie prowadzony łańcuch Modlitw Róż Różańcowych w intencji naszej Ojczyzny, parafii, rodzin, dzieci i młodzieży, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, o zakończenie wojny na Ukrainie i pokój na całym świecie. Członkowie poszczególnych Róż Różańcowych wg. harmonogramu, który jest wywieszony w gablocie będą prowadzić modlitwę. Zachęcamy o włączenie się w tą modlitwę.

5. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 58 kl. 3 i 4 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty kl.3 – 475 zł, kl.4 – 400 zł. W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców bl. 52 kl. 1 i 2.

 

6. Wszystkim solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Anna Kłusek. Dobry Jezu…