Ogłoszenia duszpasterskie: 16.08.2020, Dwudziesta Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela to Dzień solidarności z narodem libańskim poprzez modlitwę i zbierane ofiary do puszek przed kościołem przez Caritas na rzecz poszkodowanych w Bejrucie. Za modlitwę i ofiarność Bóg zapłać.

 

2. Dzisiaj 16 dzień miesiąca, po Mszy św. o godz. 11:00 będzie  Adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św. Szczególnie zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00w czasie której modlimy się za uzależnionych nałogami dzisiejszych czasów.

 

3. W tym tygodniu:

  • codziennie po Mszy św. wieczornej, do godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji;
  • codziennie – spowiadamy przed Mszą św. rano i wieczorem;
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Jacka; wyrusza PPT na Jasną Górę, zapraszamy na apele i informacje z trasy codziennie o godz. 21.00 w kościele parafialnym w Pustkowie-Osiedlu. Pielgrzymów, którzy zapisali się na pielgrzymkę pieszą prosimy, aby nie brali ze sobą śpiworów, gdyż seminaria i domy zakonne zapewniają pościele. Zbiórka i wyjazd 24.08 o godz. 3:45 z Pustkowa Osiedla.
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17:30.
  • w czwartek – wspomnienie św. Bernarda; o godz. 18:00 Msza św. i nabożeństwo ku czci św. Papieża Jana Pawła II.  Prosimy o składanie próśb i podziękowań.
  • w piątek – wspomnienie św. Piusa X; w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30;
  • w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

 

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom Bud za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę W tym tygodniu zapraszamy dalsze domy.

 

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

7. Dekanalny Duszpasterz Rodzin ks. Mariusz Maziarka zaprasza Małżonków na nauki o małżeństwie i rodzinie oraz naturalnych metodach rozpoznawania płodności od 10 października br. w WSD w Tarnowie, absolwenci będą posiadali uprawnienia do pełnienia w parafii i dekanacie funkcji animatora duszpasterstwa rodzin. Zapisu można dokonać w zakrystii bądź bezpośrednio u ks. Maziarki. Uczestnicy nie będą ponosili kosztów kursu.