Ogłoszenia duszpasterskie: 16.04.2023, II Niedziela Wielkanocna

1. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy w modlitwach o woluntariuszach naszego parafialnego Caritas, ofiarodawcach i wspomagających dzieło Caritas. Zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

 

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień, do wieczornej Mszy św. Szczególnie zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego godz. 15:00.

 

3. W tym tygodniu:

  • we wtorekna Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I-komunii i spowiedzi św. wraz z rodzicami.
  • w środę – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii; nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17:30.
  • w czwartek – Msza św. i nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II o godz. 18:00. Prosimy o składanie próśb i podziękowań. Po Mszy św. spotkanie Akcję Katolicką w kawiarence. Zapraszamy.
  • w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.
  • w piątek, sobotę i w niedzielę o godz. 19:00 w naszym kościele będzie prowadzona katechizacja przedmałżeńska dla par narzeczonych, które w niedługim czasie mają zaplanowany termin ślubu. Zapraszamy.
  • za tydzień Niedziel Biblijna; po Mszy św. o godz. 11:00 będziemy czytać na głos Pismo Święte w naszym kościele do godz. 17:30. Zapraszamy chętnych do słuchania i czytania. Zgłoszenia  w zakrystii.

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom ul. Kwiatowej i Różanej za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (660 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców ul. Osiedlowej (od Państwa Żak, Bławatowa, Daliowa, Azaliowa).

 

5. Zachęcamy do wzięcia udziału w indywidualnych rekolekcjach ODDANIE 33. Czas trwania rekolekcji w naszej parafii od 03 maja do 04 czerwca. Uwieńczeniem rekolekcji jest indywidualny, uroczysty akt oddania Niepokalanemu Sercu Maryi. Okres rekolekcji, trwający 33 dni, ma dwa znaczenia; po pierwsze jest on czasem duchowego przygotowania do aktu całkowitego oddania sie Panu Jezusowi przez Maryje, po drugie – upamiętnia on okres 33 lat, które Pan Jezus spędził na ziemi. Na teksty rekolekcyjne składa się Słowo Boże, nauczanie Kościoła, teksty świętych i mistyków oraz przesłanie objawień Matki Bożej z Fatimy. Każdy parafianin ma możliwość wybrania jednej z form uczestnictwa w rekolekcjach. Można wybrać pełną wersje korzystając z książki lub z Internetu. Książkę można nabyć w zakrystii naszego kościoła /33 zł/.

 

6. Planowana jest Pielgrzymka do Pragi w dniach od 17 do 20 czerwca. Zgłoszenia w zakrystii.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła  do wieczności śp. Kazimiera Lipa – pogrzeb w poniedziałek o godz. 15:00. Dobry Jezu…