Ogłoszenia duszpasterskie: 15.10.2023, 28 Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela to Dzień Papieski. Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia pomagające zdolnej młodzieży.

2. Dzisiaj zapraszamy do kawiarenki parafialnej na godz. 10:00 na kremówki z kawą lub herbatą.

• codziennie Nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30.
  • poniedziałek/16 dzień miesiąca/ – Adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św. Szczególnie zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00; wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
  • we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego.
  • w środę – święto św. Łukasza – Dzień Służby Zdrowia; na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencji Ks. Łukasza z okazji jego imienin, życząc mu wiele łask Bożych w pracy kapłańskiej.
  • w czwartek o godz. 18:00 Msza św. i nabożeństwo ku czci św. Papieża Jana Pawła II. Prosimy o składanie próśb i podziękowań. Szczególnie zapraszamy Akcję Katolicką; wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
  • w piątek – wspomnienie św. Jana Kantego.
  • w najbliższą niedzielę rozpoczniemy renowację Misji świętych, które poprowadzi ks. Stanisław Cyran, proboszcz z Dąbrowy Tarnowskiej. Nauki misyjne /23-25 X./ w poniedziałek, wtorek, środę o godz. 8:00 i 18:00. Spowiedź we wtorek.
  • również przyszła niedziela to Niedziela Misyjna i ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje.
  • w przyszłą niedzielę na polecenie Konferencji Episkopatu Polski odbędzie się doroczne liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Eucharystii i przystępujących do Komunii św.

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 50 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (540 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców bl. 49.

5. Wypominki można składać w zakrystii. Kartki wypominkowe są na stoliku w kościele. Za ofiary składane z tej okazji wyrażamy Bóg zapłać!

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.