Ogłoszenia duszpasterskie: 15.09.2024, 24 Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Za składane dzisiaj ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie – Bóg zapłać.

2. Dzisiaj w Brzeźnicy o godz. 15:00 Msza św. i spotkanie popielgrzymkowe uczestników Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

• w poniedziałek – 16 dzień miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień do wieczornej Mszy św. Szczególnie zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego godz. 15:00; wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana.
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17:30; święto św. Stanisława Kostki.
  • w czwartek o godz. 18:00 Msza św. i nabożeństwo ku czci św. Papieża Jana Pawła II. Prosimy o składanie próśb i podziękowań. Szczególnie zapraszamy Akcję Katolicką.
  • w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30; wspomnienie św. Andrzeja Kim i towarzyszy męczenników koreańskich.
  • w sobotę – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
  • w przyszłą niedzielę – Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.

4. Nasza parafia włącza się w akcję Wydziału Misyjnego Diecezji Tarnowskiej popartej przez ks. Biskupa Diecezjalnego Andrzeja Jeża – Zbiórka elektrośmieci we współpracy ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw “Pro Missio”, mająca na celu uzyskanie funduszy na budowę studni głębinowych w Rep. Środkowoafrykańskiej oraz Czadzie. Zbiórka elektrośmieci jest jednodniowa, odbędzie się 28 września w sobotę do godz. 12:00. Zachęcamy do akcji.

5. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom ul. Szerokiej i Wspólnej za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (800 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców ul. Słonecznej od P. Łagowskich.

6. Wszystkim solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W piątek spotkanie KSM o godzinie 19:00 w kawiarence parafialnej. Zapraszamy.