Ogłoszenia duszpasterskie: 13.08.2023, 19 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego.
  • we wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00. Poświęcenie ziół po każdej Mszy św. Na Mszy św. o godz. 11:00 poświecenie wieńca dożynkowego z Kochanówki.
  • we wtorek – na mszę św. o godz. 18:00 szczególnie zapraszamy Pieszych Pielgrzymów udających się na Jasną Górę z Grupy 13 św. Dominika. Możliwość zapisu i informacje o Pielgrzymce.
  • Biskup Stanisław Gądecki Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwraca się do nas z apelem o pomoc dla Słowenii. Mając na uwadze rozmiar zniszczeń i odpowiadając na prośby o pomoc, pragnę zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli, aby 15-ty sierpnia był Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pragniemy modlić się za poszkodowanych w powodzi, prosząc dla nich o nadzieję, siły i środki materialne, niezbędne w walce ze skutkami powodzi. W odpowiedzi na ten apel w Uroczystość Wniebowzięcia NMP ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła będziemy mogli wesprzeć ofiary powodzi na Słowenii.
  • w środę – (16 dzień miesiąca) Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień, do wieczornej Mszy św. Szczególnie zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego godz. 15:00; nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17:30.
  • w czwartek – 17 sierpnia wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki na placu katedralnym w Tarnowie o godz. 6:30.
  • w czwartek – o godz. 18:00 Msza św. i nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki pod figurą papieża; zapraszamy na apele i informacje z trasy pielgrzymkowej codziennie o godz. 21:00 w naszej świątyni; wspomnienie św. Jacka.
  • w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30; Apel pielgrzymkowy o godz. 21:00.
  • w sobotę – wspomnienie św. Bernarda; Apel pielgrzymkowy o godz. 21:00.

2. Wyjazd do Częstochowy na powitanie Pielgrzymów 25 sierpnia czwartek o godz. 6:00 z pod kościoła. Zapisy w zakrystii. Koszt 70 zł.

 

3. Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne w parafii. Dzięki staraniom Wójta Gminy Pana Stanisława Rokosza i pracowników Urzędu Gminy otrzymaliśmy promesę na środki z Polskiego Ładu przeznaczone na renowację małego kościółka (okna, drzwi). Dziękujemy wszystkim za wszelkie dobro i życzliwość.

 

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 56 kl. 3 i 4 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty kl.3 – 370 zł, kl.4 – 450  zł. W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców bl. 57 kl. 1 i 2.

 

5. Wszystkim solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Marzena Babicz. Dobry Jezu…