Ogłoszenia duszpasterskie: 13.06.2021, XI Niedziela Zwykła

1. Przed kościołem Akcja Katolicka zbiera ofiary do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Za ofiary składane dzisiaj na tace, które są przeznaczone na cele inwestycyjna w parafii i do puszek wyrażamy z serca Bóg zapłać. Również wyrażamy wdzięczność rodzicom bierzmowanych i rodzicom dzieci I komunijnych za ofiarę po tysiąc zł na relikwiarze.

 

2. W tym tygodniu:

  • codziennie po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe.
  • w poniedziałek – wspomnienie bł. Michała Kozala; 9 rocznica objęcia diecezji przez bp. Andrzeja Jeża – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  • w środę 16 dzień miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień, do wieczornej Mszy św. Szczególnie zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego godz. 15:00; nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17:30.  
  • w czwartek o godz. 18:00 Msza św. i nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Prosimy o składanie próśb i podziękowań. Szczególnie zapraszamy Akcję Katolicką;  wspomnienie św. Brata Chmielowskiego;
  • również w czwartek egzamin kl. VII przed Sakramentem Bierzmowania. Młodzież na egzamin przychodzi z Rodzicami: o godz. 15:30 kl. 7 a , o godz. 16:15 kl. 7 b, o godz. 17:00 kl. 7 c.

 

3. Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Patronki Solidarności Robotników pod hasłem „Tobie Matko zawierzamy” rozpocznie się w dekanacie Pustków-Osiedle w sobotę 19 czerwca. Pierwszą, którą nawiedza obraz jest nasza parafia. W sobotę 19 czerwca powitamy obraz replikę Krzyża Nowohuckiego oraz relikwie bł. Jerzego Popiełuszki o godz. 17:45 i wprowadzimy do kościoła. O godz. 18.00 będzie uroczysta Eucharystia, a po jej zakończeniu odmówimy Różaniec i akt zawierzenia. W niedzielę 13 czerwca podczas każdego nabożeństwa będziemy ponawiać akt zawierzenia; zaś o godz. 15:45 obraz zostanie przekazany Parafii Brzeźnica. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu wszystkich, a zwłaszcza weteranów Solidarności.

 

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 45 kl. 1 i 2 za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców bl. 45 kl. 3 i 4.

 

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Michał Salwa, pogrzeb dzisiaj o godz. 14:00. Dobry Jezu…