Ogłoszenia duszpasterskie: 12.12.2021, Trzecia Niedziela Adwentu

1. Dziś rozpoczynamyKwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W sposób szczególny pamiętajmy o rodzinach z naszej parafii, zwłaszcza tych, które przeżywają różnego rodzaju kryzysy. Niech nasza modlitwa będzie dla nich umocnieniem. Za ofiary składane dzisiaj na tace, które są przeznaczone na cele inwestycyjna w parafii, wyrażamy z serca Bóg zapłać.

 

2. W tym tygodniu:

  • codziennie o godz. 17:00 Msza św. Roratnia i możliwość spowiedzi przed Mszą św. rano i wieczorem.
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Łucji; dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
  • we wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża.
  • w środę – zapraszamy na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny na godz. 18:00.
  • w czwartek (16 dzień miesiąca) – Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień do wieczornej Mszy św. Szczególnie zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00, w czasie której będziemy modlić się za uzależnionych nałogami. Po mszy św. Roratniej nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Prosimy o składanie próśb i podziękowań. Szczególnie zapraszamy Akcję Katolicką. W tym dniu rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus.
  • w najbliższą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi Ks. Adam Chmiel, wikariusz z parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Dzień  spowiedź św. parafialnej będzie we wtorek 21 grudnia.

3. W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne, a Caritas rozprowadza świece wigilijne przy wyjściu z kościoła.

 

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom Wielonczy za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (470 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców od Góry Śmierci.

 

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

7. W naszej parafii wizyta duszpasterska zwaną Kolędą po konsultacji z Radą Parafialną i Zespołem Synodalnym w tym roku będzie przeprowadzona w dwóch formach: tj. przyjęcie kapłana w domu lub udział w nabożeństwie kolędowym w kościele. Rodziny, które chcą aby kapłan odwiedził ich w domu proszone są zgłosić ten fakt do 25 grudnia, podając nazwisko i adres zamieszkania. Można to zrobić osobiście w kancelarii, albo zakrystii, telefonicznie, mailowo, wrzucając kartkę z danymi w czasie składki. Po zebraniu wszystkich zgłoszeń podamy w ogłoszeniach i na stronie internetowej terminy, w których kapłani odwiedzą z błogosławieństwem kolędowym wiernych. Będzie to po Nowym Roku. Również po nowym roku odbędą się w kościele nabożeństwa kolędowe dla poszczególnych rejonów parafii, podobne do tych z ubiegłego roku.

 

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Maria Hyjek . Dobry Jezu…