Ogłoszenia duszpasterskie: 12.06.2022, Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj w uroczystość Trójcy Świętej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu” i pobożnie czyni znak krzyża. Dziś również zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej.

 

2. Za ofiary składane dzisiaj na tace, które są przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii i do puszek na UPJPII w Krakowie i Tarnowie wyrażamy z serca Bóg zapłać.

 

3. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy.
  • we wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala.
  • w środę – 10 rocznica objęcia diecezji przez bp Andrzeja Jeża.
  • w czwartekUroczystość Bożego Ciała, Msze św. o godz. 7:00, 10:00 – z procesją i o godz. 18:00. Mszę św. o godz. 10:00 będzie celebrował Ks. Patryk Biernat prymicjant, który odbywał w naszej parafii praktykę.
  • Trasa procesji: obok małej szkoły, bl. 54, 55, 40, 44, 38, 37, koło stadionu i do kościoła. Bardzo prosimy rodziców klasy II o przygotowanie ołtarzy na procesje Bożego Ciała, a parafian o udekorowanie okien na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego. Zapraszamy małe dzieci do sypania kwiatków, do dzwonienia, DSM, lektorów, ministrantów. Niech liczny udział w procesji będzie świadectwem naszej  wiary. Składka w tym dniu przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne.
  • w przyszłą niedzielę – Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu.

4. Przez Oktawę Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem będzie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.

 

5. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 58 kl. 3 i 4 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (850 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców bl. 53 kl. 1 i 2.

 

6. Wszystkim solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

8. W Uroczystość Bożego Ciała organizowany jest wyjazd autokarowy do Rzeszowa na XX koncert uwielbienia “Jednego Serca, Jednego Ducha”, który odbędzie się w Parku Sybiraków w godzinach 0d 19:00 do 22:30. Koszt wyjazdu 20 zł, szczegóły i zapisy w zakrystii.

 

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Artur Hajduk. Dobry Jezu…