Ogłoszenia duszpasterskie: 12.03.2023, III Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17:00, a po nich Msza św. wieczorna. Za dzisiejsze ofiary składane na cele inwestycyjne w parafii wyrażamy z serca – Bóg zapłać.

 

2. W tym tygodniu:

  • codziennie – nowenna przed uroczystością do św. Józefa.
  • w poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz. 17:00 młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa. W środę od godz. 16:00 spowiedź przed bierzmowaniem. W środę wieczorem sprzątanie kościoła.
  •  w czwartek w naszej świątyni o godz. 18:00 Ks. Bp Leszek Leszkiewicz udzieli sakramentu bierzmowania uczniom kl. VIII z parafii Lubzina, Nagoszyn, Paszczyna, Skrzyszów, Ostrów i Pustków-Osiedle. Prosimy rodziców, świadków i młodzież o przybycie do kościoła o  godz. 17:30. Nie będzie Mszy św. o godz. 17:00. Składka w tym dniu jest przeznaczona na stypendium dla młodzieży Fundacji im. Ks. Abp. Jerzego Ablewicza.
  •  w czwartek  /16 dzień miesiąca/ Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień do godz. 16:00. Szczególnie zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00.
  •  w piątek Droga Krzyżowa – dla dzieci o godz. 16:00, dla dorosłych o godz. 17:00 i Msza Święta, dla młodzieży o godz. 19:00 (modlitwę poprowadzi wspólnota modlitewna „Calilea” z Lubziny).

3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom ul. Słonecznej od p. Darłak do p. Jamróz (lewa i prawa strona) za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (600 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców ul. Słonecznej od p. Kucharskich do p. Kitrys.

 

4. Caritas rozprowadza świece wielkanocne, tzw. paschaliki i baranki. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na cele charytatywne.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

7. Wyrażamy wdzięczność za „Paczki dla Ukrainy”.

 

8. Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK) wyruszy z naszego kościoła 24 marca br. Drogę rozpocznie Msza Święta o godz. 19:30 w Pustkowie- Osiedlu. Prosimy o zapisywanie się na oficjalnej stronie internetowej EDK. Tam też znajdują się wszystkie informacje. Są dwie trasy:

  • Biała – bł. Romana Sitki – pętla po dekanacie: Pustków-Osiedle, Pustków, Ocieka, Ostrów, Skrzyszów, Brzezówka, Lubzina, Paszczyna, Brzeźnica, Pustków-Osiedle (43 km).
  • Zielona – św. Stanisława BM: Pustków-Osiedle, Paszczyna, Lubzina, Zawada, Stasiówka, Gumniska, Połomia, Gorzejowa, Kamienica Dolna, Przeczyca (40 km).