Ogłoszenia duszpasterskie: 12.02.2023, 6 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj woluntariusze Caritas zbierają ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Za te ofiary i za ofiary składane na cele inwestycyjne w parafii wyrażamy z serca Bóg zapłać.

 

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek o godz. 18:00 spotkanie rodziców kl. VIII w kawiarence.
  • we wtorek – na Mszę św. o godz. 17:00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I- komunii i spowiedzi św. wraz z rodzicami; święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 16:30.
  • w czwartek – o godz. 17:00 Msza św. i nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Prosimy o składanie próśb i podziękowań. Szczególnie zapraszamy Akcję Katolicką.
  • również w czwartek(16 dzień miesiąca) Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień, do wieczornej Mszy św. Szczególnie zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego godz. 15:00.
  • w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 16:30.
  • w najbliższą niedzielę – rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne; składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom Wielonczy za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (600 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców od Góry Śmierci.

 

4. Podatnicy mają prawo przekazać 1,5 % swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego w ramach rozliczeń podatku za 2022 rok. Zwracamy się z prośbą do Parafian, aby dokonali odpisu 1,5 % na rzecz Diecezjalnej CARITAS. Niech to będzie dobry uczynek wielkopostny. Wszelkich informacji będą udzielać wolontariusze Caritas. Za gest zrozumienia i podzielenia się z potrzebującymi serdeczne dziękujemy.

 

5. W ramach pomocy dla żołnierzy ukraińskich walczących na froncie, rozpoczynamy akcję zbiórki puszek po owocach i warzywach (groszek, kukurydza, ananas) oraz wosku i parafiny uzyskanych ze świec całych lub częściowo wypalonych. W/w artykuły będzie można składać w koszach przeznaczonych do tego celu, które znajdować się będą przy wyjściu z kościoła. Za ofiarność i zrozumienie dziękujemy.

 

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.