Ogłoszenia duszpasterskie: 11.04.2021, II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

1. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy w modlitwach o woluntariuszach naszego parafialnego Caritas, ofiarodawcach i wspomagających dzieło Caritas. Msza św. w ich intencji dzisiaj o godz. 11:00. Zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.  O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

2. Dzisiaj na godz. 17:00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

 

3. Bierzmowanie młodzieży klas ósmych dla dekanatu Pustków-Osiedle odbędzie się w naszym kościele we wtorek i środę o godz. 14:00, 15:3017:00 i 18:30. W czasie uroczystości w kościele będą mogli przebywać tylko kandydaci do bierzmowania i ich świadkowie. Rodziny bierzmowanych zapraszamy do uczestnictwa na chór i na zewnątrz kościoła. Sakramentu bierzmowania udzieli biskup Artur Ważny. Zbierane w czasie bierzmowania ofiary będą przeznaczone na fundację im. Jerzego Ablewicza, która przyznaje stypendia dla uczącej się młodzieży z ubogich rodzin. Bierzmowanie dla młodzieży naszej parafii będzie w środę godz. 18:30.

 

4. W tym tygodniu:

  • codziennie – spowiadamy przed Mszą św. rano i wieczorem. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19:00.
  • w poniedziałek – zapraszamy na wieczorną Mszę św. godz. 18:00 młodzież przygotowującą się do Sakramentu bierzmowania; w poniedziałek o godz. 17:00 spowiedź przed bierzmowaniem; w poniedziałek wieczorem sprzątanie kościoła.
  • w czwartekMsza św. i nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II o godz. 18:00. Prosimy o składanie próśb i podziękowań. Szczególnie zapraszamy Akcję Katolicką.
  • w piątek – /16 dzień miesiąca/ – Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień do wieczornej Mszy św. Szczególnie zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00, w czasie której będziemy modlić się za uzależnionych nałogami.
  • za tydzień Niedziela Biblijna; po Mszy św. o godz. 11:00 będziemy czytać na głos Ewangelię św. Marka w naszym kościele do godz. 17:30. Zapraszamy chętnych do słuchania i czytania, zgłoszenia  w zakrystii.

5. Za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne w parafii z serca wyrażamy wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać.

 

6. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 58 kl. 3 i 4 za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę .W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców bl. 53 kl. 1 i 2.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.