Ogłoszenia duszpasterskie: 11.02.2024, 6 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj Światowy Dzień Chorego – pamiętajmy w naszych modlitwach o chorych, cierpiących, konających i opiekujących się nimi.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Dziś także rozpoczynamy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne:

• Do południa – po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do rozpoczęcia następnej Mszy św. Zachęcamy do cichej, osobistej modlitwy.
  • Po południu – zapraszamy  na wspólną modlitwę o dowolnej wybranej przez siebie godzinie. Modlitwie wspólnej przewodniczyć będą grupy działające w naszej parafii, i tak prosimy:
    • od godz. 13:00 Róże Żywego Różańca mężczyzn,
    • godz. 14:00 Caritas,
    • godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia Bożego – Akcja Katolicka
    • godz. 16:00 Adoracja prywatna,
    • godz. 17:00 Msza św. z Nieszporami Eucharystycznymi.

3. Porządek Adoracji w poniedziałek i wtorek: Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 7:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez cały dzień do godz. 17:00 – Msza św. z Nieszporami. Prosimy o prowadzenie adoracji grupy parafialne wypisane w programie. Program wywieszony w gablocie.

4. We wtorek na Mszę św. o godz. 17:00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I- komunii i spowiedzi św. wraz z rodzicami.

5. W tym tygodniu Środa Popielcowa. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 17:00. Przez symboliczny gest posypania głów popiołem podczas liturgii tego dnia wkroczymy w okres Wielkiego Postu. Ofiary składane na tace są przeznaczone na cele charytatywne. W tym dniu obowiązuje post od pokarmów mięsnych – od 14 roku życia i post ścisły – 3 posiłki w tym jeden do syta – od 18 do 60 roku życia. Również będą zbierane ofiary puszek – w ramach pomocy ofiarom wojny na Ukrainie.

6. W piątek rozpoczynamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

• dla Dzieci o godz. 16:00
  • dla Dorosłych o godz. 17:00 i Msza św.
  • dla Młodzieży o godz. 19:00. Szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą do Sakramentu Bierzmowania.

7. Od przyszłej niedzieli rozpoczynają się Gorzkie Żale o godz. 17:00. Po Gorzkich Żalach, przed godz. 18:00 Msza św. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

8. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 36 i 35 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty. W tym tygodniu prosimy mieszkańców bl. 28 i 29.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Edward Wojtaszek – pogrzeb w poniedziałek o godz. 14:00. Dobry Jezu…

12. Dzisiaj rozpoczynamy przygotowanie do 33-dniowych rekolekcji “Oddanie Św. Józefowi”, które będą trwały od 15 lutego do 18 marca. Zakończymy 19 marca w uroczystość Św. Józefa, dokonując na Mszy św. wieczornej uroczystego aktu Konsekracji Św. Józefowi. Książkę potrzebną do odbycia rekolekcji można nabyć w zakrystii w cenie 30 zł.

13. “Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski” 16 lutego w piątek w Kościele Matki Bożej Anielskiej (kościół klasztorny) w Dębicy. Rozpocznie się Apelem o godz. 21:00, o godz. 24:00 Msza Święta.

14. Zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki po Mszy św. o godz. 9:00 na kawę, herbatę, ciastko.