Ogłoszenia duszpasterskie: 10.10.2021, 28 Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela to Dzień Papieski. Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne w Parafii oraz do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia pomagające zdolnej młodzieży.

 

2. W tym tygodniu:

  • codziennie Nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30; zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
  • we wtorek – na Różaniec i Mszę Świętą zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. i ich rodziców.
  • w środę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.
  • w czwarteko godz. 18:00 Msza św. i nabożeństwo ku czci św. Papieża Jana Pawła II. Prosimy o składanie próśb i podziękowań. Szczególnie zapraszamy Akcję Katolicką; Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela, modlimy się za nauczycieli i wychowawców żyjących i zmarłych.
  • w piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa.
  • w sobotę /16 dzień miesiąca/ – dzień wyboru św. Jana Pawła II na stolicę Piotrową – Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień, do wieczornej Mszy św. Szczególnie zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00, w czasie której będziemy modlić się za uzależnionych nałogami dzisiejszych czasów; wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, patronki miasta i ziemi Dębickiej.
  • również w sobotę 16 października o godz. 10:00 w kościele parafialnym pw. św. Józefa Rzemieślnika w Pustkowie rozpocznie się KURS LEKTORSKI.
  • w przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci na Mszę św. o godz. 11:00.

3. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Wyrazem naszej pamięci modlitewnej za bliskich zmarłych są wypominki. Kartki, na których wypisujemy zmarłych są na stoliku w kościele. Bardzo prosimy, aby zmarłych wypisać na właściwej kartce (wypominki całoroczne lub listopadowe) i o wyraźne wpisywanie imion i nazwisk zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii.

 

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom Willi za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o złożenie ofiary na sprzątanie i kwiaty mieszkańców Zastawia.

 

5. Przypominamy, że system sprzątania kościoła od 16 października będzie zmieniony. Będą sprzątały dwie Panie. Kolejka do sprzątania będzie ogłaszana tak jak dotychczas w celu złożenia ofiary na pokrycia kosztów kwiatów i sprzątania.

 

6. Od przyszłej niedzieli oraz podczas nabożeństw różańcowych będą rozprowadzane przez KSM znicze. Nabywając znicz wspieramy inicjatywy młodzieżowe w naszej Parafii.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.