Ogłoszenia duszpasterskie: 1.11.2020, Uroczystość Wszystkich Świętych

1. Dzisiaj Msze Św. w o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 17:00. Nie będzie Mszy św. i różańca za zmarłych na cmentarzu, decyzją władz państwowych cmentarze są zamknięte – będzie natomiast Msza św. i różaniec za zmarłych w naszym kościele o godz. 14:00.

 

2. Przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Za dar serca i ofiarność składamy Bóg zapłać.

 

3. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Za ofiary wyrażamy z serca Bóg zapłać.

 

4. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek – wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. 7:00, 9:00 i 17:00. O godz. 16:30 Różaniec z wypominkami.
  • codziennie – o godz. 16:30 Różaniec z wypominkami.
  • codziennie po Mszy św. wieczornej do godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji.
  • codziennie – spowiadamy przed Mszą św. rano i wieczorem.
  • w środę – wspomnienie św. Karola Boromeusza.
  • w czwartek – na Różaniec i Mszę św. zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania z rodzicami; I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; spowiedź od godz. 16:00.
  • w I piątek miesiąca modlimy się za misje i misjonarzy oraz wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa; przypominamy o spowiedzi i komunii I piątkowej dzieciom kl. III i młodzieży kl. VIII; spowiadamy od godz. 16:00. Z powodu trudnej sytuacji związanej z epidemią kapłani nie odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Gdyby była taka potrzeba to prosimy o zgłoszenie.
  • w I sobotę miesiąca – Nabożeństwo fatimskie, o godz. 16:30 Nowenna do Matki Bożej  o godz. 17:00 Msza św. i Różaniec z wypominkami.
  • w najbliższą niedzielę – składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w Parafii. W październiku ofiary do kopert złożyło 95 rodzin na kwotę 6.100  zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy z serca Bóg zapłać i polecamy się waszej ofiarności.

 

5. Osoby, które chcą przyjąć Komunię Św. na rękę proszone są o podchodzenie do ołtarza w czasie śpiewu ”Baranku Boży”.

 

6. Zachęcamy do zyskiwania i ofiarowania odpustów za zmarłych. Stolica Apostolska rozszerzyła możliwość zyskiwania odpustów zupełnych za zmarłych na cały listopad. Warunki odpustów: spowiedź i Komunia św., modlitwa w intencji Ojca św., pobożne nawiedzenie cmentarza i tam odmówienie  modlitwy za zmarłych.

 

7. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom ul. Sosnowej za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu zapraszamy dalsze domy z ul. Słonecznej (od p. Jana Kucharskiego).

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli  do wieczności śp. Stanisław Barnaś i śp. Patrycja Ciecieręga. Dobry Jezu…