Ogłoszenia duszpasterskie: 1.10.2023, 26 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, które będą w naszej parafii codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

 

2. W tym tygodniu:

  • codziennie – spowiadamy przed Mszą św. rano i wieczorem.
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
  • w środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Apostolstwa Dusz Czyścowych; wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
  • w I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; na Różaniec i Mszę św. zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców; spowiadamy od godz. 17:00.
  • w I czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00 w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • w I piątek miesiąca modlimy się za misje i misjonarzy oraz wynagradzamy NSPJ; spowiadamy od o godz. 16:30; Kapłani odwiedzą chorych z racji I piątku.
  • w I sobotę miesiąca nabożeństwo fatimskie o godz. 17:30 Nowenna do Matki Bożej, a o godz. 18:00 Msza św., Różaniec Fatimski i procesja z Figurą MB w stronę Starego Osiedla; wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  • w przyszłą niedzielę – składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w Parafii. We wrześniu ofiary złożono na kwotę 5 300 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy z serca Bóg zapłać i polecamy się Waszej ofiarności.

3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 52 kl. 3 i 4 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty kl.3 – 220 zł, kl.4 – 220 zł . W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców bl. 51.

 

4. W miesiącu październiku, na stojaku przed figurą Matki Bożej można zawiesić zbędne różańce, aby inni mogli je zabrać i modlić się na nich. Można też podarować Matce Bożej różę, którą można włożyć do flakonu.

 

5. Wszystkim solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej

 

7. „Serdecznie zapraszamy w ramach corocznej pielgrzymki Duszpasterstwa Nauczycieli, Wychowawców i Katechetów do wspólnej modlitwy w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku w dniu 7.10.2023 r. (sobota). Rozpoczęcie o godz. 9:30, zakończenie wspólnym posiłkiem około godz. 12:00”.