Ogłoszenia duszpasterskie: 1.09.2024, 22 Niedziela Zwykła

• w poniedziałek – rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 8:00 Msza św. dla Szkoły Podstawowej i Szkoły Średniej.
  • również w poniedziałek – spotkanie modlitewne Apostolstwa Dusz Czyśćcowych o godz. 17:30 Różaniec, Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • we wtorek – wspomnienie Grzegorza Wielkiego.
  • w I czwartek miesiąca na Mszy św. wieczornej modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; na Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież kl.8 przygotowującą się do sakramentu bierzmowania; spowiadamy od godz. 17:00.
  • w I czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00 w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • w I piątek miesiąca modlimy się za misje i misjonarzy oraz modlitwa wynagradzająca na Mszy św. wieczornej; spowiadamy od godz. 17:00; Z racji I piątku odwiedziny chorych od godz. 9:00.
  • w I sobotę miesiąca nabożeństwo fatimskie o godz. 17:30 Nowenna do Matki Bożej, o godz. 18:00 Msza św., Różaniec Fatimski i procesja z Figurą MB w stronę Nowego Osiedla.
  • w przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. W sierpniu ofiary złożono na kwotę 7 100 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy z serca Bóg zapłać i polecamy się waszej ofiarności.

2. Od dzisiejszej niedzieli przez cały tydzień trwa odpust w Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie. Program wywieszony w gablocie.

• w środę Dzień Chorych – jest organizowany wyjazd z naszej parafii starszych i chorych do Zawady na Mszę św. o godz. 9:00. Zgłoszenia do poniedziałku.
  • w piątek Msza św. i spotkanie młodzieży i  pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej o godz. 18:00 w Zawadzie.
  • w sobotę o godz. 9:30 wyjazd rowerowy Liturgicznej Służby Ołtarza i DSM do Zawady.
  • w niedzielę piesza pielgrzymka do Zawady – wyjście o godz. 7:15. Powrót we własnym zakresie. Zapraszamy.

3. W tym tygodniu prosimy o złożenie ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła mieszkańców ul. Pogodnej i Wąskiej.

4. Od dnia 11 września w naszej kawiarence parafialnej rozpoczyna się kurs Alpha. Kurs Alpha to cykl spotkań, w trakcie których uczestnicy odkrywają i poznają  podstawy wiary chrześcijańskiej. Kurs ten jest dla wszystkich: wierzących i niewierzących, poszukujących wiary i sensu życia. ale też dla tych, którzy poszukują przyjaźni, spotkań w grupie lub choćby chcą spędzić ciekawie czas. Szczegóły dotyczące zapisów i kontakt telefoniczny znajdują się na plakacie umieszczonym na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła. Liczba miejsc w kursie jest ograniczona. Serdecznie zapraszamy.

5. Duszpasterstwo Młodzieży Okręgu Dębickiego zaprasza na Pielgrzymkę Młodzieży Okręgu Dębickiego do Zawady  “Młodość nie-Zawadzi”, która odbędzie się 6 września w piątek. Piesza pielgrzymka wyruszy o godzinie 16:00 sprzed kościoła Miłosierdzia Bożego w Dębicy, a o godz. 18:00 odbędzie się Msza Święta w Sanktuarium Narodzenia NMP w Zawadzie. Więcej szczegółów na plakacie.

6. Wszystkim solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Stanisław Plezia, pogrzeb w środę o godz. 14:00. Dobry Jezu…