Ogłoszenia duszpasterskie: 1.05.2022, Trzecia Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj nasza Parafia przeżywa wizytację kanoniczną. Gościmy we wspólnocie ks. bpa Stanisława Salaterskiego, któremu dziękujemy za obecność, modlitwę, wygłoszone słowo Boże i błogosławieństwo.

 

2. W tym tygodniu:

  • codziennie – nabożeństwo majowe i nowenna do św. Stanisława BM o godz. 17:30; Zadbajmy o przydrożne kapliczki ubierając je kwiatami i gromadząc się przy nich na śpiewanie Litanii Loretańskiej i pieśni maryjnych.
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Atanazego.
  • we wtorek – Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki naszego narodu. Msze św. o godz. 7:00,  9:00 i 18:00; na Mszy św. wieczornej rozpoczęcie rekolekcji ODDANIE33 ze świadectwem o mocy modlitwy w doświadczeniu życiowym. Szczegółowe informacje na plakacie i ulotkach.
  • w środę – spotkanie rodziców kl. II – termin I Komunii św.; wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków.
  • w I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; na nabożeństwo majowe i Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież kl. VIII wraz z rodzicami na wspólne dziękczynienie za sakrament bierzmowania; spowiadamy od godz. 17:00.
  • w I piątek miesiąca modlimy się za misje i wynagradzamy NSPJ; przypominamy o spowiedzi i komunii I piątkowej dzieciom kl. IV i młodzieży kl. VII; spowiadamy od godz. 17:00; święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów.
  • w I sobotę miesiąca – nabożeństwo fatimskie, o godz. 17:30 Nowenna do Matki Bożej, o godz. 18:00 Msza św., Różaniec Fatimski i procesja z Figurą MB w stronę Nowego Osiedla. Prosimy o przystrojenie okien w blokach na trasie procesji i przyniesienie lampionów; rocznica zakończenia II wojny światowej.
  • najbliższa niedziela jest dla naszej wspólnoty parafialnej dniem odpustu ku czci św. Stanisława BM – Patrona naszej Parafii. Kazanie i Sumę odpustową o godz. 11:00 celebrował będzie ks. dr Andrzej Jasnos – wizytator nauki religii. Prosimy, by na procesji nie zabrakło dzieci sypiących kwiatki i chłopców dzwoniących.
  • również w najbliższą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. W kwietniu ofiary złożono na kwotę 6800 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy z serca Bóg zapłać i polecamy się waszej ofiarności.

3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 55 kl. 3 i 4 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (780 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców bl. 56 kl. 1 i 2. Bóg zapłać rodzicom bierzmowanych za posprzątanie kościoła i za ofiarę 1 tyś. zł. na cele parafialne.

 

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Maria Idzior i śp. Władysław Tarczyński (pogrzeb w niedzielę 1.05, o godz. 14:00). Dobry Jezu…