Ogłoszenia duszpasterskie: 1.01.2023, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1. W imię Boże rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2023. U jego początku czcimy świętą Bożą Rodzicielkę. Złóżmy dziś Matce Najświętszej wszystkie nasze dobre zamiary, prosząc Ją o nieustanną opiekę.

 

2. Msze św. dzisiaj o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 17:00 z Nieszporami. Ofiary składane na tace są przeznaczone na cele diecezjalne. Bóg zapłać.

 

3. W tym tygodniu:

 • w poniedziałek – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.
 • w I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; na Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców; spowiedź od godz. 16:00. Po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19:00 w intencji kapłanów i osób konsekrowanych, jak i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 • również w czwarteko godz. 16:00 spotkanie kolędników misyjnych w kawiarence na plebani.
 • w piątek – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – Trzech Króli. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 17:00. Po każdej Mszy św. poświęcenie złota, kadzidła, kredy. Ofiary składane na tace są przeznaczone na misje. Również w tym dniu w naszej parafii będzie Kolęda Misyjna. Na każdej Mszy świętej grupa kolędnicza przedstawi przygotowaną scenkę, a  po Mszy świętej przed kościołem będą zbierane ofiary na rzecz projektów dla dzieci w krajach misyjnych. To także pierwszy piątek miesiąca.
 • w I sobotę miesiąca – nabożeństwo fatimskie, o godz. 16:30 Nowenna do Matki Bożej, a o godz. 17:00 Msza św. i Różaniec Fatimski.
 • w najbliższą niedzielę – Święto Chrztu Pańskiego, składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w Parafii. W grudniu ofiary złożono na kwotę 8300 zł . Wszystkim ofiarodawcom składamy z serca Bóg zapłać i polecamy się Waszej ofiarności.

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom Bud za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty /550 zł/. W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary dalsze domy mieszkańców Bud.

 

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6. Plan kolędy:

 • poniedziałek: od godz. 16:00 blok 58; od godz. 18:00 blok 42
 • wtorek: od godz. 16:00 blok 55; od godz. 18:00 blok 43
 • środa: od godz. 16:00 blok 56; od godz. 18:00 blok 25
 • czwartek: od godz. 16:00 blok 57; od godz. 18:00 bloki 28, 29
 • piątek (Trzech Króli) od godz. 13:00 (prosimy o przyjazd po księdza)
  • Kochanówka – Dąbrówki: od p. Mazurów do p. Rak
  • Rudki: od p. Stręk Mirosław do p. Krupa Jan
  • Rudki: od p. Wróbel Zdzisław do p.Skóra Piotr
 • sobota od godz. 9:00
  • Od p. Kucharskiego Piotra do p. Kolbusz Antoni (ul. Słoneczna – prawa strona i ul. Sosnowa)
  • Od p. Kula Stanisławdo p. Uryasz Genowefa (ul. Polna, Sadowa, Osiedlowa, Bławatowa, Azaliowa, Daliowa, Słoneczna)
  • Od p. Różak Adam do p. Dziurgot Grzegorz (ul. Strażacka- część, Słoneczna – lewa strona, Piaskowa, Zielona, Sadowa)
 • niedziela od godz. 13:00 (prosimy o przyjazd po księdza): Budy i Zastawie

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Krystyna Rokosz. Dobry Jezu…

 

8. Kochani! Niech Nowy Rok przyniesie każdemu z Nas zdrowie, radość i pokój! Niech spełnią się marzenia, dojrzeją decyzje, a w sercach zagości chrześcijańskie pragnienie dobroci i miłości! Niech Bóg Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom w tym – 2023 roku – błogosławi i udziela swej mocy. Szczęść Boże!