Książka „Szukając sensu. Drogi Krzyżowe ścieżkami życia”

2 marca 2020 r. w naszej kawiarence parafialnej w Pustkowie Osiedlu odbył się wyjątkowy wieczór autorski pani Agnieszki Kani, autorki książki „Szukając sensu. Drogi Krzyżowe ścieżkami życia”.

 

Publikacja zawiera rozważania szesnastu Dróg Krzyżowych. Mają one dla parafii w Pustkowie Osiedlu znaczenie szczególne. Teksty powstawały od roku 2004 do chwili obecnej i były odczytywane podczas nabożeństw dróg krzyżowych ścieżkami Osiedla. Publikacja wpisuje się w dziękczynienie za 50 lat działalności Parafii. 

Podczas spotkania ks. dziekan Roman Woźny, proboszcz naszej wspólnoty powiedział: „Od 2004 roku w naszej parafii w piątek przed Niedzielą Palmową idziemy drogą krzyżową ulicami naszego Osiedla. To do nich rozważania pisała pani Agnieszka. Dostosowywała tematykę poszczególnych stacji do realiów życia współczesnego chrześcijanina, do aktualnych wydarzeń z życia Kościoła, diecezji i parafii, ale z czasem okazuje się, że rozważania te mają wymiar uniwersalny”.

 

Obszerną relację z tego wydarzenia zamieścił tarnowski Gość Niedzielny.

 

Książkę w cenie 20 zł wciąż można nabyć w kościele po każdej niedzielnej Mszy Świętej, a także na stronie internetowej wydawcy – Stowarzyszenia Natan. Część dochodu ze sprzedaży jest przeznaczona na działalność Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Pustkowie Osiedlu. Zachęcamy do lektury!