Komunikat Biskupa Tarnowskiego z okazji Dnia Świętości Życia oraz peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów

Drodzy Diecezjanie!

Życie ludzkie jest bezcenną wartością, którą wspólnota Kościoła otacza stałą troską i szacunkiem, ukazując piękno tego daru. Kościół przypomina jednocześnie konsekwentnie o Bożym prawie odnoszącym się do każdego etapu jego trwania w wymiarze ziemskim, od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Szczególnym czasem podkreślenia wartości ludzkiego życia będą dwa zbliżające się wydarzenia. Pierwszym z nich jest Dzień Świętości Życia, którego centralne uroczystości będą obchodzone 8 kwietnia w Sanktuarium Narodzenia NMP w Okulicach. O godz. 18.00 będzie celebrowana Msza Święta, transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Drugim wydarzeniem będzie przeżywana w dniach od 13 do 20 kwietnia peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Będziemy mogli w niej uczestniczyć w siedmiu wybranych kościołach w różnych regionach naszej diecezji, co ułatwi przybycie pielgrzymom na uroczystości. Chcąc dobrze przygotować się do tej peregrynacji, rozpoczęliśmy wczoraj Tydzień Małżeństw i Rodzin, podczas którego otaczamy szczególną modlitwą rodziny naszej diecezji oraz organizujemy wiele spotkań i wykładów, które mają ukazać aktualność przesłania Samarytan z Markowej i przybliżyć biografię tej rodziny.

Serdecznie zachęcam Was do udziału w tych wydarzeniach oraz do podjęcia podczas jutrzejszej uroczystości Zwiastowania Pańskiego pięknego i zawsze aktualnego dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Bł. Rodzino Ulmów, módl się za nami!

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż