Ogłoszenia parafialne: 14.06.2020, XI Niedziela Zwykła

1. Przed kościołem Akcja Katolicka zbiera ofiary do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Za ofiary składane dzisiaj na tace, które są przeznaczona na cele inwestycyjne w Parafii i do puszek wyrażamy z serca Bóg zapłać. Również wyrażamy wdzięczność rodzicom bierzmowanych za ofiarę 1 tyś zł przeznaczoną na tron pod monstrancję.

2. W tym tygodniu:

• codziennie w oktawie Bożego Ciała o godz. 18:00 Msza św. z Nieszporami Eucharystycznymi, procesją, nabożeństwem czerwcowym i adoracją do godz. 19:30;
  • w poniedziałek – spotkanie dzieci I komunijnych w kościele  o godz. 15:00 kl. III a i kl. III b; 8 rocznica objęcia diecezji przez bp. Andrzeja Jeża – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach;
  • we wtorek – (16 dzień miesiąca) Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień do wieczornej Mszy św. Szczególnie zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00;
  • w środę – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego; nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17:30;
  • w czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciałapoświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci o godz. 18:00;
  • w piątek –  uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; dzień modlitwy o świętość życia kapłańskiego; Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30;  nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; od godz. 16:00 spowiedź: dzieci pierwszo komunijnych, rodziców, rodzeństwa i chrzestnych;
  • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny;
  • przyszła niedziela – I Komunia św. dzieci kl. III na Mszy św. o godz. 12:30; również od przyszłej niedzieli zapraszamy do kawiarenki parafialnej po Mszy św. o godz. 9:00.

3. Wyrażamy wdzięczność wszystkim parafianom za liczny udział we Mszy św. i procesji Bożego Ciała. Dziękujemy rodzicom klasy II b za przygotowanie ołtarzy, liturgicznej służbie ołtarza, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym i tym, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie tego święta. Bóg zapłać.

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 36 za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę W tym tygodniu zapraszamy rodziców kl. III (w piątek, o godz. 19:00).

5. Planujemy Pielgrzymkę do Gietrzwałdu i sanktuariów Warmii w dniach od 03 do 06 sierpnia br. Zgłoszenia w zakrystii.

6. Wszystkim solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Józef Kowalczyk. Dobry Jezu…