Ogłoszenia parafialne: 10.05.2020, V Niedziela Wielkanocna, Uroczystość odpustowa

1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy Uroczystość odpustową ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Dziękujemy naszemu Patronowi za opiekę i łaski otrzymane przez Jego wstawiennictwo. Dziękujemy również ks. prałatowi Antoniemu Kocołowi, proboszczowi sanktuarium w Czudcu, byłemu wikariuszowi w naszej parafii, za przewodniczenie sumie odpustowej i wygłoszone słowo boże. Uroczystością odpustową rozpoczynamy duchowe przygotowanie do Jubileuszu 50-lecia duszpasterstwa w naszej parafii, która będzie 15 listopada. Program duchowego przygotowania jest wywieszony na banerze. W I niedzielę miesiąca – od czerwca do października – zamyślenia co było, jest i będzie, w słowie kapłanów pracujących kiedyś w parafii. Pod koniec października będziemy przeżywać Misje Parafialne.

2. W tym tygodniu:

• codziennie Nabożeństwo majowe o godz. 1730;
  • codziennie po Mszy św. wieczornej, do godz. 1930 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, możliwość spowiedzi i  komunii św.;
  • w czwartek – święto św. Macieja Apostoła;
  • w piątek św. Zofii, nabożeństwo Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio o godz. 1800. Przypominamy o składaniu próśb i podziękowań;
  • w sobotę św. Andrzeja Boboli, patrona ks. bp Andrzeja Jeża (dzień imienin);
  • w sobotę jest to także 16 dzień miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień do wieczornej Mszy św. Szczególnie zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz.1500.

3. Za ofiary składane dzisiaj na tace, które są przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii wyrażamy z serca Bóg zapłać.

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 38 kl. 1 za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców bl. 38 kl. 2 i  3.

5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Zbigniew Trytko. Dobry Jezu…