Ogłoszenia duszpasterskie: 13.10.2024, 28 Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela to Dzień Papieski. Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia pomagające zdolnej młodzieży.

2. Z okazji Dnia Papieskiego młodzież KSM rozprowadza po Mszach św.  kremówki, aby w ten sposób pozyskać środki na udział w Jubileuszu Młodych w Rzymie w przyszłym roku. Zachęcamy do wsparcia.

3. Dzisiaj zapraszamy do kawiarenki parafialnej o godz. 10:00 na kremówki z kawą lub herbatą.

4. Również dzisiaj jest liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Eucharystii i przystępujących do Komunii św.

• codziennie Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17:30.
  • w poniedziałek – Dzień Edukacji i Dzień Nauczyciela, modlimy się za nauczycieli i wychowawców żyjących i zmarłych.
  • we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa.
  • w środę16 dzień miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św. Szczególnie zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00; wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
  • w czwartek o godz. 18:00 Msza św. i nabożeństwo ku czci św.  Papieża Jana Pawła II. Prosimy o składanie próśb i podziękowań. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej w kawiarence na temat: “Super plan Boga. Miłość”. Zapraszamy Akcję Katolicką i wszystkich zainteresowanych; wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego.
  • w piątek – święto św. Łukasza – Dzień Służby Zdrowia; na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencji Ks. Łukasza z okazji jego imienin, życząc mu wiele łask Bożych w pracy  kapłańskiej.
  • w sobotę – wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
  • przyszła niedziela to Niedziela Misyjna, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje.

6. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 54 kl. 3 i 4 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (760 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców bl. 55 kl. 1 i 2.

7. Wypominki można składać w zakrystii. Kartki wypominkowe są na stoliku w kościele. Za ofiary składane z tej okazji wyrażamy Bóg zapłać.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. Msza św. w intencji rodziców, którzy doświadczyli utraty dziecka w wyniku poronienia, przedwczesnego porodu lub w inny sposób zostanie odprawiona w kościele Miłosierdzia Bożego, w niedzielę /20 października/, o godz. 13.00. Po Mszy św., na cmentarzu przy ulicy Wielopolskiej, odbędzie się pochówek “dzieci utraconych”, których imiona do złożonej w mogile Księgi Pamięci można przesłać przez formularz na stronie internetowej podanej na plakacie.

11. W środę o godz.10.00 w Ośrodku Zdrowia będzie kompleksowe badania wzroku. Informacje w gablocie ogłoszeń.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Sławomir Kolanowski. Dobry Jezu…