Ogłoszenia duszpasterskie: 6.10.2024, 27 Niedziela Zwykła

• codziennie Nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30; zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Również zachęcamy o włączenie się do Róż Różańcowych.
  • w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  • we wtorek – na Różaniec i Mszę Świętą zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. i ich rodziców.
  • w środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie parafialny Caritas.
  • w piątek – nabożeństwo Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio. Prosimy o składanie próśb i podziękowań.
  • w przyszłą niedzielę – składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w Parafii. We wrześniu ofiary złożono na kwotę 6600 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy z serca Bóg zapłać i polecamy się Waszej ofiarności.
  • również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski w naszej Ojczyźnie. Ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 54 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (kl.1 – 340 zł, kl. 2 – 340 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców bl. 54 kl. 3 i 4.

3. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Wyrazem naszej pamięci modlitewnej za bliskich zmarłych są wypominki. Kartki na których wypisujemy zmarłych są na stoliku w kościele. Bardzo prosimy, aby zmarłych wypisać na właściwej kartce (wypominki całoroczne lub listopadowe) i o wyraźne wpisywanie imion i nazwisk zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii.

4. Róża dla Matki Bożej to inicjatywa podjęta już w ubiegłym roku. W ten sposób możemy uczcić Maryję w miesiącu październiku. Można też na przygotowanym stojaku pozostawić lub zabrać różaniec.

5. Z okazji Dnia Papieskiego młodzież KSM będzie rozprowadzać po Mszach kremówki, aby w ten sposób pozyskać środki na udział w Jubileuszu Młodych w Rzymie w przyszłym roku. Zachęcamy do wsparcia.

6. W dniach 8-10 listopada w Centrum Formacyjno-Rekolekcyjnym w Gródku n/Dunajcem odbędą się rekolekcje pt. „Po stracie bliskich”. Rekolekcje prowadzą ks. Tomasz Rąpała oraz ks. Józef Partyka. Szczegóły dotyczące rekolekcji znajdują się na plakacie w gablocie.

7. Zachęcamy do udziału w Diecezjalnym Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę w Dębicy. W programie Msza św. w kościele Miłosierdzia Bożego o godz. 11.00, następnie procesja różańcowa ulicami miasta.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Stanisław Brzoza, śp. Edmund Tokarski i śp. Tadeusz Szędzioł. Dobry Jezu…