Ogłoszenia parafialne: 25.12.2019, Uroczystość Narodzenia Pańskiego

1. Trzecia niedziela Adwentu nazywana Niedzielą Gaudete – „Radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii pojawiły się szaty różowe.
  2. W poniedziałek (16 dzień miesiąca), Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień, do wieczornej Mszy św. Szczególnie zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz.15:00, w czasie której będziemy modlić się za uzależnionych nałogami. W tym dniu rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus.
  3. W czwartek nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Prosimy o składanie próśb i podziękowań do skrzynki.
  4. W piątek na Mszy św. Roratniej o godz. 18:00 rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi dr Piotr Drewniak, Diecezjalny Konserwator Zabytków:
  • W sobotę Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich rano o godz. 8:00, a wieczorem o godz. 18:00. Spowiedź w sobotę od godz. 9:00 – 10:30 i 11:00 –12:00 oraz popołudniu, od godz. 14:00 – 15:30 i 16:00 – 18:00.
  • W niedzielę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 17:00. O godz. 17:45 nauka stanowa dla kobiet i mężczyzn.
  • W poniedziałek zakończenie rekolekcji, Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich rano o godz. 8:00 i wieczorem o godz. 18:00. Tradycyjnie w poniedziałek na zakończenie rekolekcji będzie zbierana składka.

1. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w sobotę od godz. 9:30. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii.
  2. W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne, a Caritas rozprowadza świece wigilijne przy wyjściu z kościoła. Tę płonącą świecę podczas wieczerzy wigilijnej, możemy później zapalić w lampionie na cmentarzu, jako wyraz jedności ze zmarłymi i wiary w życie wieczne.
  3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 51 za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu o tę posługę prosimy mieszkańców bl. 50 (od godz. 12:00).
  4. Wyrażamy wdzięczność za dary składane do kosza w akcji „Tak pomagam!”, młodzieży za aktywne włączenie się, Szkolnemu Kołu Caritas, właścicielom sklepów za pozytywne podejście do tej akcji. Bóg zapłać.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. W sobotę, w dzień naszej parafialnej spowiedzi, młodzież będzie rozprowadzała własnoręcznie upieczone i udekorowane pierniki świąteczne. Dochód uzyskany z ich dystrybucji wspomoże nasze młodzieżowe inicjatywy.
  7. Zapraszamy do lektury czasopism religijnych, które można zakupić przy wyjściu z kościoła.
  8. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki po Mszy św. o godz. 9:00.