Ogłoszenia duszpasterskie: 18.12.2022, Czwarta Niedziela Adwentu

• codziennie o godz. 17:00 Msza św. Roratnia.
  • w środę – 2 rocznica śmierci Prałata Bronisława Marczyka.
  • w środęo godz. 17:00 Msza święta w intencji trzeźwości narodu, po niej adoracja i świadectwo trzeźwiejącego alkoholika oraz spotkanie w parafialnej kawiarence. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • w czwartekDzień Spowiedzi Adwentowej. Msza św. o godz. 8:30, spowiedź od godz. 9:00 do 11:00, od 14:00 do 15:30, od 16:00 do 17:00.
  • również w czwartek udamy się do chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.
  • w sobotę – WIGILIA. Msza św. tylko rano, o godz. 7:00, a PASTERKA o godz. 24:00. Zachęcamy do religijnego obchodu wspólnej wieczerzy, podkreślonego przez wspólną modlitwę rodzinną, odczytanie Ewangelii o narodzeniu Pańskim, łamanie się opłatkiem oraz śpiew kolęd; zachęcamy do zachowania charakteru postnego tego dnia oraz powstrzymania się od pokarmów mięsnych w Wigilię; na Pasterce składka na Fundusz Obrony Życia.
  • w niedzielę – UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA: Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 17:00.

2. W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne, a Caritas rozprowadza świece wigilijne przy wyjściu z kościoła.

3. Wracamy do tradycyjnej formy kolędy, którą rozpoczniemy 28 grudnia.

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom Zastawia za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (500 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary dalsze domy Zastawia.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Zapraszamy na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 26.II do 05.III.2023 r. Informacje w gablocie ogłoszeń.

8. Dzisiaj przed kościołem będzie możliwość nabycia pierniczków świątecznych wykonanych przez KSM. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na KSM.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Józef Szeremeta. Dobry Jezu…